Bezirgan Çelik
Hendek Anadolu Gençlik Derneği Hendek Temsilciliğinin düzenlediği muhteşem “Mekke’nin Fethi” konulu programda salon hınca hınç doldu.

Hendek Belediyesi Ticaret Merkezi Konferans salonunda düzenlenen Mekke’nin Fethi programına , Saadet Partisi İlçe Başkanı Ömer Yanık , AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı G.Fatma Dursun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan, Araştırmacı-Yazar Cevat Topkara, Anadolu Gençlik Dergisi Hendek Temsilcisi Ömer Aktürk,Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programa olan yoğun ilgi nedeniyle vatandaşların bir kısmının salon dışından dinlemek zorunda kaldığı Mekke’nin fethi programı Selman Atabek’in okuduğu Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Aanadolu Gençlik Dergisi Hendek Temsilcisi adına açılış konuşması yapan Celal Karagüzel programın önemine değinerek “Elbette fatih deyince akla Fatih’ler ve şehitler gelir.Tüm şehitlerimize selam olsun.Bir toplumun güvenliğini tehdit eden iki ana unsur vardır.Hakkın hakim olması için iç ve dış düşmanlara karşı cihadın terk edilmesi ve günahların o toplumda yaygınlaşması ve normalleşmesidir.Geceyi organize edenlere ve vatandaşlara katılımlarından dolayı çok teşekkür ederim” dedi.

Araştırmacı Yazar Cevat Topkara’nın gecenin önemini anlatan sohbetinin yanı sıra,Mekke’nin fethini anlatan sinevizyon gösterimi sunuldu.Gecede minik öğrenciler ezgiler,şiirler ve tiyatro gösterimi izleyenler tarafından takdirle karşılandı.