Hendek Vadi Emlak

Akova mahallesi muhtarı İbrahim Korkmaz’ın vefatının ardından 5 Haziran 2016 Pazar günü Muhtarlık seçimleri tekrar yapılacak.

Vefat eden Muhtar İbrahim Korkmaz’ın ailesi ile de görüşerek adaylığı ile ilgili düşüncelerini ileten Muhtar adayı Birsen Demirkaya vefat eden Muhtar İbrahim Korkmaz abimize Allah’tan rahmet diliyorum, ailesinin düşüncelerini almak ve o yönde hareket etmek istedim. Bizlere gösterdikleri tevazudan dolayı kendilerine de teşekkür ederim”  dedi

Akova Mahallesi muhtar adaylığını açıklayan 2 çocuk annesi ev hanımı Birsen Demirkaya yaptığı açıklamada “Mahallemdeki bayanların sesi olmak istiyorum. Seçildiğim taktir de,  işlerini yürütmekte karşılaştıkları sosyal çekinceleri aşamayan kadınlarımıza çok büyük bir kolaylaştırıcı unsur olacağıma inanıyorum. Kadın ve erkeğin yönetim tarzı arasındaki farkındalığı ortaya koyacağıma inanıyorum. Evimin temizliğine, düzenine gösterdiğim özeni bütün mahalleme yansıtmak istiyorum. Kadın hamaratlığını mahallenin her köşesine yansıtmak, sorun ve sıkıntıların çözme noktasında ilgili kamu-kurum ve kuruluşlarımızla görüşerek sorunun adresi değil, çözümün adresi olmaya çalışacağım. Akova mahallemizde yükünüz değil, gücünüz olmak istiyorum. Muhtar adayı olacağımı söylediğim zaman ailem olumlu karşıladılar ve her zaman yanımda olduklarını söylediler. Çıktığımız bu yolun hayırlı olmasını Allah’tan diliyorum” dedi.

Merhum Erkan Demirkaya’nın gelini, Murat Demirkaya’nın eşi 1979 Sakarya doğumlu olan Birsen Demirkaya 2 çocuk annesi