Hendek Vadi Emlak
AKP Hendek İlçe Teşkilatı 4. olağan Genel Kurulu yaptı. Genel Kurulda, Genel Merkezin Başkan adayı olarak gösterdiği Ali Kemal Sofu’nun listesi ile seçimlere gidildi.

Genel Kurulu

AKP Hendek İlçe Teşkilatı 4.olağan kurul Kongresi sonunda tek liste ile kongreye giren Ali Kemal Sofu Başkan oldu. Hendek Belediyesi Gençlik Merkezi Düğün salonunda yapılan AKP 4.Olağan Genel Kurula Koordinatör Milletvekili Zeki Aygün, Milletvekilleri Hasan Ali Çelik, Şaban Dişli, Ali İhsan Yavuz, AKP Kurucu üyesi Cemal Kamacı, İl Başkanı Recep Uncuoğlu, İl Yönetimi, Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Osman Aydın, Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Söğütlü Belediye Başkanı Ertuğrul Özcan, İlçe Başkanları, Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri, Hendek İlçe teşkilatı, delegeler ve çok sayıda vatandaş katıldı. 467 delegenin bulunduğu genel kurulunun Divan Başkanlığını Davut Terzioğlu yaparken divan kurulu üyeleri Mehmet Karacan, Hatice Yaz, Gülşen Fatma Dursun, Bilal Deniz, Hasan Alpar ve Ahmet Dede’den oluştu.

Helal etmiyorum

Divanın gündem maddelerini okuması ile başlayan genel kurul’un açılış konuşmasını üç dönemdir ilçe başkanlığı görevini sürdüren Şenay Sakal yaptı. Sakal, seçimler öncesi bir çok şeyin konuşulduğunu ifade ederek, “Görev yaptığım süre içinde kimse ile sorunum olmadı. Bu süreçte neden sorun yaratılmaya çalışıldığını merak ediyorum. Bu bizim düğünümüz ve bu düğünü kimse cenazeye çeviremez. Herkes hakkımı helal ediyorum. Ancak, kim teşkilatı karıştırıyorsa ve araya fitne sokmaya çalışan varsa ona hakkımı helal etmiyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

Başkan İnci

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci ise, kendisi ile ilgili Başbakan Recen Tayip Erdoğan’a yapılan şikayetler ile ilgili cevap vererek konuşmasına başladı. Başbakan Erdoğan’ın ilimizde yaptığı miting sırasında, kendisi ile ilgili “Çalışmıyor” şeklinde şikayetlerde bulunulduğunu ifade eden Ali İnci, “Birileri bilsin diye söylüyorum. İl Başkanı Hasan Ali Çelik’i seçtiğimiz zaman Başbakanımız, Cemal Kamacı ile birlikteydi. Başbakanımız bize il yönetimi nasıl gidiyor diye sorduğunda, ‘Bana bir şey sormuyor karışmıyorum’ diyerek cevap verdim. Başbakanımız ise bana, ‘Karışacaksın öyle yağma yok” dedi. Ben Başbakanımızın yetiştirdiği birlikte olduğu bir insanım” dedi. Yeni yönetim ile ilgilide konuşma yapan Ali İnci, “Yeni yönetim bizim vizyonumuzdur. Biz onların başarılı olmaları için daha çok gayret ederiz. Dışarıda olan arkadaşlarımızın dışarıda diye bir olay yok. Birlikteyiz. En ufak üyesi, delegesi ile birlikteyiz” diyerek konuşmasına son verdi.

Tüzük değiştimi

AKP Kurucular Kurulu üyesi Cemal Kamacı ile konuşmasında seçimlere tek liste ile girilmesi ile ilgili eleştirilerine devam ederek başladı. Kamacı, parti Tüzüğü’nde bir değişiklik olup olmadığını sorarak başladığı konuşmasına şöyle devam etti, “Tüzük aynı ise bu yanlış. Kim gelirse gelsin yanlış Öyle yağma yok. Arkadaşlar insanlar kolay elde edilmiyor. Başkan kolay olmuyor. Arkadaşlar bu yanlışları yapmayalım. Herkesi kucaklayalım. Eğer yukarıda bir karar alınmış ise bunu da  herkesle paylaşalım” dedi. Milletvekili Şaban Dişli’nin teşekkür konuşmasının ardından İl Başkanı Recep Uncuoğlu bir konuşma yaptı. Uncuoğlu, partilerinin genel kurulları ile ilgi geçen sürecin kendilerini ve çalışmaların değerlendirdikleri bir süreç olduğunu ifade ederek, “Olağan genel kurulun hayırlara vesile olmasını temenni ediyor,yeni yönetime de hayırlı olmasını diliyorum” dedi. AKP Hendek 4.Olağan Genel Kurulu seçimleri öncesi Divan’a sunulan tek liste ile Başkan olan Ali Kemal Sofu teşekkür konuşması yaptı.

İhtiyaç duyacağız

AKP İlçe Başkanı adayı olan Ali Kemal Sofu’da kısa bir konuşma yaptı. Sofu, üç dönemdir her seçimde oylarını arttıran bir partide, siyaset yapmanın onurunu yaşadıklarını ifade etti. Sofu konuşmasında şunları söyledi, “Kurucu İlçe Başkanımız Şenay Sakal’la uzun yıllar siyaset yapmış olmaktan çok mutluyuz. On yıldır gece gündüz demeden özveriyle partimiz ve Hendeğimiz için bıkmadan, usanmadan çalışmıştır. Bize devredeceği bu vazifeyi hakkıyla yerine getirebilmemiz için kendisine daima ihtiyaç duyacağımız Başkanımız Şenay Sakal’a, Hendeğimiz için önemi büyük olan ve ilçemizi kasaba olmaktan kurtarıp şehir haline getiren Belediye Başkanımız Ali İnci’ye ve bu süreçte emekleri olan Genel Başkan Yardımcımız Ekrem Erdem ve tüm milletvekillerimize teşekkür ediyorum.”

151 delege

Toplantının devamında AKP Hendek İlçe teşkilatı 4.Olağan Genel Kurulu tek liste ile başkan olan Ali Kemal Sofu ve yönetim kurulu üyeleri partililere tanıtıldı. Tanıtımın ardından Delegeler oy kullandı.151 Delegenin oyunu alan Ali Kemal Sofu AKP Hendek İlçe Başkanı oldu. AKP Hendek İlçe Teşkilatı olağan kurul sonrası yönetim şu isimlerden oluştu.

AKP Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu. Yönetim Kurulu: Ahmet Kavakçı, Ahmet Yarıcı, Ali İdman, Baytun Talha Sunman, Bilal Barutçu, Cemil İşnel, Esra Erdoğan, Fatma Çelik, Fuat Yeğin, Hamit İsmailoğlu, Hasan Altuntaş, Hayri Öztürk, İbrahim Demirci, İdris Çolak, Köksal Taşkın, İrfan Püsküllü, Mahmut Nedim Alkan, Muhammet İkbal Camcı, Orhan Aydın,Orhan Üretmen, Özcan Nalbant, Sabiha Başaran, Sefer Sarı, Şamil Kabasakal’dan oluştu.

 

Yedek liste

M.Bahadır Kısa,Süleyman Çamuralioğlu,Mehmet Karagöz,İlhan Sefa,Mücahit Toprak,Fatih Tazim,Ali Yemiş,Hamit Canlı,Erdoğan Bakır,İskender Özkılınç,Ahmet Kenar,Emel Çağırıcı,Nida Emanet,Koray Zeren,Hasan Çekiççioğlu,Aydın Demirci,H.Hilmi Çağlar,Tamer Albayrak,Orguhan Yılmaz,Salih Köstereli,Abdullah Pehlivan,Abdullah Bozalan,İsmail Karanlık,Recai Kandemir,Bayram Ali Kefelioğlu’dan  oluştu

 

AK Parti Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu kimdir

1978 doğumlu olan Ali Kemal Sofu,1996 yılında İmam Hatip Lisesinden mezun oldu.SAÜ İlahiyat Fakültesinden 2002 ‘de mezun olan Sofu’nun siyasi hayatı ise şöyle , 1995-1999 yılları arası Milli Görüş Vakfı İlçe Başkan Yardımcılığı,1999-2001 yılları arası Fazilet Partisi Gençlik Kolları Yönetim kurul üyeliği,2006-2011 yılları arası AK Parti Hendek İlçe teşkilatı yönetim kurulu üyeliği yaptı.İlçe Başkanı olan Ali Kemal Sofu 2009 yılında Kocaeli 3.dönem siyaset akademisi mezunu

 

Haberhendek ailesi adına AK Parti İlçe Başkanlığına seçilen Ali Kemal Sofu’ya görevinde başarılar dileriz.