Hendek Vadi Emlak
Adalet ve Kalkınma Partisi’nde tek adaylı kongreler devam ederken Hendek’te aday belirleme sürecinde yaşananlar “Belediye Başkanı Ali İnci’yi tasfiye planı” olarak yorumlanıyor.

 

AKP’de Genel Merkez tarafından yönetilen tek adaylı kongreler sürecinde en büyük sıkıntılardan biri Hendek’te yaşanıyor. Hendek’te daha önce belirlenen 3 aday ismini geçtiğimiz hafta değerlendiren Genel Merkez Avukat Hasan Serdar Baykal isminde ısrarcı oldu.

Ancak adayların Ankara’ya görüşmeye çağrıldığı gün Sefer Sarı ve Ali Kemal Sofuoğlu’nun aksine Hasan Serdar Baykal Ankara’ya gitmedi. Hatta Genel Merkez uzun süre Baykal’a ulaşamadı. Baykal’la irtibat kuramayan Genel Merkez Hendek adayını daha sonra belirleyeceğini duyurdu.

 

Teşkilattan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem ve Koordinatör Milletvekili Zeki Aygün daha sonra görüştükleri Hasan Serdar Baykal’ı ilçe başkanı olması için ikna edemediler. Yeni bir isim arayışına giren Erdem ve Aygün’e Sakarya’dan yeni bir isim bildirildi.

Belediye Başkanı Ali İnci’yle araları açık olduğu belirtilen Mali Müşavir Hamdi Özkılınç’ı ilçe başkanı yapmak için harekete geçen Erdem ve Aygün Milletvekili Hasan Ali Çelik ve İl Başkanı Recep Uncuoğlu’ndan onay aldılar. Ancak Başkan İnci ,Özkılınç adına şiddetle karşı çıkıyor.