Etkisini gösteren kar yağışı ile birlikte şehir içi ulaşımda ve ilçenin yüksek kesimlerinde bulunan mahallelerinde aksama yaşanmaması için 7/24 göreve başlayan Hendek Belediyesi ekipleri karla mücadeleye başladı.  Şehir merkezinde yoğun olarak kullanılan cadde, sokaklar ve kaldırımlarda kar temizleme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kurumlar ve mahallelerle koordineli süren çalışmalar neticesinde ana yollarda kar küreme yaparken, olumsuz durumlara anlık müdahalelerle vatandaşın mağdur olmaması sağlanıyor.

EKİPLER SAHADA, NÖBETTE

Tam donanımlı tüm araçların yanı sıra 127 personelin sahada görev yaptığını söyleyen Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “ Kar yağışının başladığı ilk andan itibaren günlük hayatın olumsuz etkilenmemesi için çalışmalarımızı aralıksız sürdürmeye devam ediyoruz. Tüm birimlerimiz koordineli bir şekilde 24 esasına göre çalışıyor. Ekiplerimize çalışmalarında kolaylıklar diliyorum. Rabbim kaza bela vermesin. Ekiplerimizi alarmda ve nöbette” dedi.

Ekipler ana yollarda kar küreme çalışması yaparken, yaya ulaşımı için kaldırımlar ve ağaçlarda kar temizleme başladı.

UYARILARA DİKKAT

Valilikten yapılan zorunlu olmadıkça araçla trafiğe çıkılmaması uyarısı yeniden hatırlatılırken herhangi bir olumsuzluk durumunda vatandaşların ‘444 54 03’ numaralı Çağrı Merkezini arayarak çözüm bulabilecekleri bildirildi.