Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü’nün girişimleri ve İleri Sürüş Teknikleri Uzmanı, Trafik Bilirkişisi Ahmet Samet Özbek katkıları sonucu Sakarya’ya tahsis edilen 4x4 Ambulanslardan bir tanesi Hendek 112 Acil servisine tahsis edildi.

Püsküllü sözünü tuttu

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü’nün 112 Acil servis istasyonu ziyaretinde Acil servis personelleri tarafından kış şartlarına uygun 4x4 Ambulans ihtiyaçlarını dile getirmiş, Püsküllü de konunun takipçisi olacağını söylemişti.

Acil servis personellerinin talebinin takipçisi olan Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü sözünü yerine getirdi ve Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri ile görüşerek Sağlık Bakanlığı tarafından Sakarya’ya tahsis edilen 4x4 Ambulanslardan bir tanesinin Hendek 112 Acil servis istasyonuna verilmesini sağladı.

İşlerimiz kolaylaşacak

Hendek’te kış şartlarının oldukça ağır yaşandığını dile getiren 112 Acil servis istasyonu görevlileri, İlçemizde yoğun kar yağışı nedeniyle hasta almaya  giderken büyük zorluklar yaşıyorduk. 4x4 olan bu araç sıkıntılarımızı giderecek ve işlerimizi kolaylaştıracaktır. Ayrıca Ambulansımız obezite hastalarını da alabilecek seviyede örneğin 160 kg bir hastayı Ambulansta bulunan sedye rahatlıkla taşıyabiliyor. Önceden 120 ve üzerine olan obezite hastalarımız için merkezden talep ediliyordu.

Teşekkür ediyoruz

Bu anlamda istasyonumuza tahsis edilen 4x4 Ambulans nedeniyle başta Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü olmak üzere Sakarya İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü, Sakarya Acil Sağlık Hizmetleri Uzmanı Doğan Öztürk ve Ahmet Samet Özbek’e desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.