Daha hazırlık karşılaşması oynanmadan karar veren Antrenör neye göre karar verdi anlamış değilim. Oysaki gönderilen Hakan Bekleyen ve İlker Nemli karakterlerinin yanı sıra antrenmanlarda da hırsları ile dikkat çeken iki futbolcuydu. Şampiyonluğun ardından yeni kurulacak takım için özellikle Hendek vurgusu yapan yönetimin ilk neşteri kendi evladına vurması ayrı bir gariplik. Üstelik gönderiliş şeklide bu camia yakışır bir şekilde olmadı.

****

Bolu kampı öncesinde kadro dışı bırakılan iki Hendek doğumlu futbolcunun hiç bir müsabaka yada hazırlık maçı oynamadan hangi kriterlere bakılarak kadrodan çıkarıldığı kamu oyunun merak konusu. Oldukça iyi bir sporcu geçmişi olan kendilerini ispatlamış spor camiasının takdirini kazanmış hatta Hendekspor yönetiminin de Bölgesel Amatör Ligde ilk anlaşmaya vardığı bu sporcu kardeşlerimizin ne amaçla kadro dışı kaldığı konusunda değerli yöneticilerimizden tatmin edici bir izahat bekliyoruz.

****

Daha bir kaç ay önce şampiyon olunduğunda Sayın Belediye Başkanıda, Sayın Yöneticilerde Bölgesel Amatör Ligde mücadele edecek takımımızda Hendek’li sporcular ağırlıkta olacaktır diyerek açıklamalarda bulunmuştur. Biz demiyoruz ki transfer yapılmasın elbette ligi kaldıracak düzeyde tecrübeli yetenekli ve karakterli sporcular alınmıştır. Hendekspor formasını giyen her sporcu Hendek’li kadar Hendek’li olur. Asıl sorun kadroda yer alamayan tecrübe kazanması gereken genç Hendek’li sporculardır. Nihayetinde işler kötü giderse para ile alınan sporcu ilk otobüsle şehri terk eder. Bu tür örnekleri geçmişte çok gördük.

****

Bunlar olmasını asla ama asla istemediğimiz şeyler. Ama önceki yıllardaki tecrübelerimiz bu ihtimalin de var olduğudur. Elbette takımın başına getirilen hocamızda kendinden sonrası için iyi miras bırakmak isteyecektir. Biz yazılarımızda başarı yazmak istiyoruz, sporun güzelliklerini bütünleyiciliğini yazmak istiyoruz. Dışlanan itilen sporcuların amiyane tabirle karga tulumba kapı önüne koyulan sporcuların konularını değil.

****

Şimdi yönetime sesleniyorum elbette kadro insiyatifi hoca ve yönetimde. Fakat ilk defa mücadele edeceğimiz bu ligde bu tip tutarsız davranışlara devam edersek sonumuz pek hayır görünmüyor.