Hendek Vadi Emlak
HEGEDER (Hendek Gönüllü Eğitimciler Derneği) Çanakkale Şehitlerini anma program düzenledi.

Hendek Belediyesi Ticaret merkezi konferans salonunda düzenlenen programa ,İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Öcal Danyeri,İlçe Sağlık Hizmetleri Müdürü Dr.Metin Polat, HEGEDER Başkanı Tuncay Alioğlu, Okul Müdürleri,Eğitimciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Yeni Camii Müezzini Hasan Turalıoğlu Kuran-ı kerim okudu.Kuran-ı kerimin ardından Dernek sekreteri Ethem Hatemoğlu Derneğin tanıtımını yapan bir konuşma yaptı.

HEGEDER Derneği Başkanı Tuncay Alioğlu Derneğin kuruluş amaçları ve hedefleri doğrultusunda bilgiler verdi.

HEGEDER “Hendek’te eğitim ve öğretime devam eden eğitim birimlerinin her kademesinde ki  öğrencilerin ,eğitim ve öğretimlerine ahlaki alt yapının sağlıklı bir şekilde oluşumuna,kültürel zenginliklerin artmasına ,teknik donanım,bilgi,görgülerin artması ,sanat ve sportif faaliyetlerin geliştirilmesi amacı ile kurulmuştur. HEGEDER Derneği  kendi başına okuma imkanı bulamayan ahlaklı,anlayışlı ve çalışkan öğrencilerin eğitim ve öğretimlerine destek olmak.Öğrencilerin tüm eğitim faaliyetlerine maddi destek sağlamak veya almak amacı ile hizmet veriyor”

Çanakkale’yi anma programında konuşmacı olarak Araştırmacı yazar Hasan Hüseyin Maltepe katıldı.

Araştırmacı yazar Hasan Hüseyin Maltepe Çanakkale zaferini slayt sunum eşliğinde anlattı.