Hendek İnşaat Tadilat
SAÜ Hendek Eğitim Fakültesi bünyesinde bulunan Fen ve Teknoloji Topluluğu seçimleri sonrası yeni dönemle ilgili konuşan öğrenciler, “Hayatın her alanında Fen var. Hedefimiz Fen’i insanlara sevdirmek” dedi.

 

FEN VE TEKNOLOJİ TOPLULUĞU

Topluma Hizmet Uygulamaları ile bir çok kişinin beğenisini kazanan Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Eğitim Fakültesi öğrencileri kurdukları topluluklarla da adından söz ettirmeye başlıyor. Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümü 2. Sınıf öğrencilerinden Büşra Altun’un geçen hafta yapılan seçimlerde başkanlığına seçildiği Fen ve Teknoloji Topluluğu çalışmalarına başladı.

 

PROJELER

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Büşra Altun projelerini anlattı. Öncelikle kendilerine başta öğretmenleri olmak üzere destek olan herkese teşekkür eden Altun, “Fen yani Fizik, Kimya, Biyoloji hayatın her alanında, yaşamımızda. Biz Fen’i sevdirmek istiyoruz. Bunun için çalışmalar yapacağız. Fen ile ilgili müzelere geziler planlıyoruz. Fabrika gezileri planlıyoruz” dedi.

 

“ÇOK ŞEY PLANLIYORUZ\"

İlk okullarda canlı laboratuar kurmayı düşündüklerini de ifade eden Büşra Altun ayrıca proje yarışması düzenleyeceklerini de belirtti. Açıkhava sinema gösterimlerinin de projelerinin arasında olduğunu kaydeden Altun, “Bunlar yanında botanik bahçe ziyaretlerimiz olacak. Aslında çok şey yapmayı planlıyoruz. Arkadaşlarımızla bunları hayata geçirmeye gayret edeceğiz.” diye konuştu. 

 

TEŞEKKÜR VE DESTEK

Aynı zamanda bir Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) üyesi de olan Başkan Altun açıklamalarını şöyle sürdürdü, “Biz sivil toplum kuruluşlarıyla da birlikte çalışmalar yürütmek istiyoruz, yürütüyoruz da. TOG bunlar arasında.  Yine yerel yönetimlerle, iş dünyasıyla çalışmalar yürütmek istiyoruz. Biz arkadaşlarımızın, halkımızın, yetkililerin, maddi manevi desteklerini bekliyoruz.”

 

YÖNETİM

Bu arada SAÜ Eğitim Fakültesi Fen ve Teknoloji Topluluğu yönetiminde şu isimler bulunuyor:

Başkan: Büşra Altun

Başkan Yardımcısı: Ezgi Gökgün

Sekreter: Meryem Demir

Sayman: Yusuf Çuhadar

Üyeler: Bilge Kaan Çolak, Tufan Şen.