İnsanlık dersi

Kışın sert geçtiği günlerde sokak hayvanlarını soğuktan korumak için adeta insanlık dersi veren esnaf Engin Başkurt imalathanesinde sokak köpekleri için barınaklar yaptı.

Kış ayının gelmesiyle birlikte soğuk havalar etkisini göstermeye başladı. Daha önceki günlerde sokak kedileri ve yavru köpekler için kendi imalathanesinde barınaklar yapan Hendekli mobilyacı esnaf Engin Başkurt yüksek kesimlerde yaşayan sokak hayvanları için barınak yaptı.

Soğuk hava şartlarından korunmaları için yaptığı barınakları ise Engin Başkurt ve esnaf arkadaşı Ahmet Bayram ile beraber belirlediği noktalara getirerek barınakları bıraktılar.

‘ONLAR DA BİR CAN’

Onların da bir can olduğunu ve sokak hayvanlarını korumanın tüm insanlık dersi olduğu belirten Başkurt, ”Daha önceden de böyle bir çalışmamız oldu. Sokak hayvanlarını korumak aslında hepimizin görevi. Soğuk havalarda bizim başımızı sokacağımız bir evimiz var peki sokak hayvanlarının? Biz sıcak evimizde otururken onlar ya başlarını sokacak bir yer arıyorlar ya da yemek peşinde. Hepimiz üzerimize düşen görevi yapıp bu masum canlılara sahip çıkalım. Yaptığım işler en azından birilerine örnek teşkil ederse ne mutlu bana.” İfadelerine yer verdi.