Hendek Devlet Hastanesi Başhekimi Ünal Küçükyılmaz göreve başlamasının ardından önce Tomografi cihazı sorununu çözdü, ardından yeni doğan bebekler için kullanılan Tünel Fototerapi cihazı kazandırarak bir eksiğin daha giderilmesini sağladı.

Hendek Devlet Hastanesi sosyal medya sayfasından yapılan duyuruda “Yeni doğacak olan Hendekli bebeklerimizin hizmetindedir.

-Tünel şeklindeki fototerapi cihazları ile sarılıklı bebeklerde, tecrübeli personelin yakın takibiyle vücudun bütün her yerine eşit mavi ışık ulaştırılarak, kandaki bilirubin miktarının yükselmesi kısa sürede durduruyor ve düşürüyor. Böylece kan değiştirmeye giden süreç daha kolay engellenebiliyor.

-Alt ve üst kısımdan yoğun fototerapi uygulama olanağı sağlayan bu cihaz yüksek bilirubin düzeyli bebeklerin bilirubin düzeyini hızlı ve güvenli bir şekilde düşürmesi nedeniyle yüksek ensefalopati riskini azalttığı gibi kan değişimi gibi ileri düzey tıbbi işlemlerin önüne geçmiş olur .

-Tedavi süresini kısaltır.

-Çekmeceli olması sebebiyle bebeğin rahat koyulup çıkartılması kolay kullanımını ve düşme riski açısından da bebeğin yüksek güvenliğini sağlar.

-Ayrıca anne yanında bebeğin tedavi alması Room-in sürecini destekler” ifadeleri yer aldı.