Hendek İnşaat Tadilat
Sakarya Büyükşehir Belediyesi  İtfaiye Dairesi Başkanlığı ile UMKE tarafından ortaklaşa düzenlenen yangın ve kurtarma tatbikatı Hendek Devlet Hastanesi’nde gerçekleştirildi.

Tatbikatta temsili olarak çıkan yangın sonrası itfaiye haber verilerek en kısa zamanda olaya müdahale eden İtfaiye Hendek Grup Amirliği ekipleri hastane çalışanları alkışlarla tebrik etti.

Gerçeği aratmayan tatbikatta hastanenin ikinci katında senaryo gereği yoğun duman oluşturuldu.Oluşturulan yoğun duman altında kalan Hastane personeli camdan çıkarak kurulan hava yastığına atladı.Diğer yandan Merdivenli İtfaiye aracı ile Hastanenin üst katlarında mahsur kalan vatandaşlar kurtarıldı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi itfaiyesi tarafından yapılan yangın tatbikatını hastalar ve çalışmalar heyecanla izleyerek olaya ortak oldular. 

 Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Yangın Eğitim Uzmanı Hakan Yanak ve Hendek Grup Amiri Yakup Borazancı tarafından hastane çalışanlarına  yangın söndürme , yaralıları kurtarma , mahsur kalan kişilerin tahliyesi ve yanan binayı boşaltma işlemlerinde nelerin yapılması ve nasıl davranılması konusunda bilgiler sunarak uygulamalı olarak yaptırıldı.