KAMUOYUNUN DİKKATİNE

Değerli Hendekliler. Hendek ilçesi Halı yıkamacılar birliği olarak Altı Nisan’a kadar Almış olduğumuz kapatma kararımızı CORONA virüsünün etkilerinin bu gün gelmiş olduğu noktada yaptığımız değerlendirmelerin sonucunda!

Değerli Hendekliler, Bizler temizlik sektörünün emekçileriyiz, ne kadar sektör temizlik olsa da HALI YIKAMA işleminde Yapacağımız uygulamaların da, VİRÜS ÜZERİNDE etkisinin olmadığının da farkındayız.

Bu bilinçle belki de ekonomik anlamda en güzel gelir elde edeceğimiz bu günlerde iş yerlerimizi açmıyorsak kendimizi VEBAL altına sokmamak içindir.

Halı yıkamaların bu şartlarda açık olması her gün yüzlerce evden üç beşinde olabilecek olası virüsü bir yerden alarak diğerlerine de taşımak olacaktır.

Takdir edersiniz ki, biz bu kararı aldığımızda Türkiye de 91 vaka bir ölüm vardı, bu gün vaka sayısı 25 binlere yaklaştı ve her gün buna binden fazla kişi ekleniyor.

Devlet her gün her kanaldan binlerce kez uyarıyor, Sakarya Vaka sayısında ilk onda İlçemizde daha netleşen bir durum yok

Bu gün bunları görmezden gelerek gerek kendi Ailemiz gerekse sizlerin Can güvenliğinizi RİSKE atmanın MADDİ bir karşılığı olmadığını gördük ..

Bizler Her Akşam Evimize girdiğimizde, Acaba bu gün virüs aldık mı?  Yâda birinin evindeki virüsü başka bir Günahsız Ailenin evine taşıdık mı, yine bundan haberi dahi olmayan kişiler analarına babalarına sevdiklerine bulaştırdı mı, bu gün yarın bu yüzden ilçemizde Allah Korusun Kaybedeceğimiz bir vatandaşımızın Ölümüne SEBEB olduk mu düşüncesi ile yaşamayı Kendimize dahi anlatamayacağımız gibi bunun bir İZ AN ı olmayacağını Aramızda yaptığımız VİCDAN muhasebesi eşliğinde Aldığımız Kararı Sizlere Bildirmeyi Görev Biliriz.

Bu Gün İçin 1 Mayıs’a Kadar Kapalı Olduğumuzu 1 Mayıs da durumu Tekrar Değerlendireceğimizi Bilmenizi İsteriz

Allah Yardımcımız olsun  #EvdeKalHendek