Hendek İnşaat Tadilat
Hendek Arama Kurtarma Timi (HAKUT) İlk Yardım ,Yangın ve  Arama Kurtarma eğitimleri HAKUT Binasında başladı.

HAKUT İlk Yardım,Yangın ve Arama Kurtarma Eğitimin ilk gününde Eğitime Belediye Başkanı Ali İnci,Zabıta Müdürü  Harun Kaynak,İtfaiye Hendek Grup Amiri Yakup Borozancı ve Vatandaşlar katıldı.

İlk gün yapılan HAKUT İlk Yardım ,Yangın veArama Kurtarma eğitimine Hendek Belediye Başkanı Ali İnci start verdi.

Belediye Başkanı Ali İnci’nin Eğitimlerin önemine değinerek yaptığı konuşması ile Eğitime katılanlara  başarılar dilemesinin ardından İlk Yardım Eğitimini Sağlık Personeli Sami Bağdatlı verdi.Yangın ve Arama Kurtarma Eğitimini ise Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Eğitim Hocası Hakan Yanak verdi.

HAKUT Eğitiminin ilk gününde  ev hanımlarına,öğrencilere ve vatandaşlara verildi.

Eğitime katılmak isteyenler HAKUT Müracaat formunu doldurarak Belediye Zabıta Müdürlüğüne  müracaat edebilecekler.HAKUT İlk Yardım,Yangın ve Arama Kurtarma Eğitimi bir hafta sürecek.

HAKUT Eğitimin amacı ailelerin evlerinde oluşabilecek kazalarda nasıl müdahale edecekleri ,112 Acil  ve İtfaiye personellerine nasıl bilgi vermeleri , Ekipler gelinceye kadar neler yapılması gerektiği konusunda bilgiler veriliyor.

Kalp Krizlerinde,Bilinç kaybında,Kanamalı yaralarda,Kırıklarda ,çocukların boğazına yabancı bir cisim kaçması Elektrik,Aygaz,Gaz sızıntısı,Soba Zehirlenmelerinde olaylarında vatandaşların nasıl ve neler yapması ile ilgili eğitimler veriliyor.

Eğitimin yoğun ilgi görmesi ile HAKUT Eğitimin verildiği ders alanları yetersiz olması nedeniyle daha geniş alan haline gelmesi için HAKUT Ekipleri gerekli çalışmalar başlattı.

HAKUT Ekiplerinin hedefi  Hendek’te herkesin eğitim almasını sağlamak ve Eğitim almayan kalana kadar çalışmaları sürdürmek.HAKUT Eğitimi gönüllü eğitmenler tarafından veriliyor.