Hendek Vadi Emlak
Hendek’te kısa süre önce kurulan HAKUT (Hendek Arama Kurtarma Timi Derneği) ilk yönetim toplantısını gerçekleştirerek faaliyetler ve çalışmalar hakkında bilgi alışverişi yapıldı.

HAKUT Derneğinde gerçekleşen toplantıda HAKUT Derneği kurucu Başkanı Yakup Borozancı ve yönetim kurulu üyelerin yanı sıra dernek üyeleri de katıldı.

Toplantıda bilgi alışverişinin yanı sıra Derneğin faaliyetleri ve branşlara göre görev dağılımı da gerçekleşti.

HAKUT Derneği Kurucu Başkanı Yakup Borozancı toplantıda bilgiler vererek dernekte Yangın,Arama Kurtarma,İlk Yardım,Dağcılık, Su altı ve Su üstü arama kurtarma birimleri oluşturarak görev dağılımı yaptı.

Borozancı ilk toplantıda yaptığı değerlendirmede “ Amacımız arama kurtarmanın yanı sıra halkımızı bilinçlendirmek için her mahallemizde en az on’ar kişilik ekipler kurarak daha çabuk müdahale etme şansı yakalamayı hedefliyoruz.Bu amaç doğrultusunda kurduğumuz derneğimizde birimler oluşturarak her birim kendi branşında ekipleri oluşturarak üyelerin katılım sağlamasını amaçlıyoruz.Derneğimize üye olmak isteyen vatandaşlarımızı bekliyoruz.Bizlere destek veren başta Belediye Başkanımız Ali İnci olmak üzere,hendek halkına teşekkür ediyoruz.

Hendek’te 30 kişiden oluşan HAKUT ekibi Hendek ilçemizde yaptığı görevin ardından 2’si Dalgıç olmak üzere 14 kişilik ekiple Geyve’de arama kurtarma çalışmalarına katıldı.

HAKUT Derneği Başkanı Yakup Borozancı Hendek ve Geyve’de arama kurtarma çalışmalarına katılan gönüllü ekibine başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür etti.