Hendek İnşaat Tadilat

Türkiye Dağcılık Federasyonunun düzenlediği eğitimler çerçevesinde Hendek’te HAKUT Derneği binasında HAKUT Derneği Başkanı Yakup Borozancı’nın katılımıyla ön eğitimler başladı.

Dağcılık Federasyonu Sakarya İl temsilcisi Hüseyin Kılıçaslan, Eğitmenler Kenan Hazar ve Tülay Hazar Dağcılık Eğitimi ile ilgili bilgiler verdiler.

Eğitmenler HAKUT binasında Sakarya’yı temsil edecek olan 6 HAKUT Derneği Üyesine ön eğitim vererek Dağcılık sporunda nelere dikkat edilmesi, neler yapılması gerektiğini anlattı.

Dağcılık Federasyonunun başlattığı eğitimler 8 ayrı bölümden oluşacak. Yaz Temel Eğitimi, Yaz Gelişim Eğitimi, Yaz İleri Kaya Eğitimi, Yaz arama kurtarma eğitimi, Kış temel Eğitimi, Kış Gelişim Eğitimi, Kış İleri Karbuz Eğitimi ve Kış arama kurtarma eğitiminden oluşuyor.

2 Yıl sürecek olan Eğitimler sonunda Eğitime katılan ve başarılı olanlar sertifika almaya hak kazanacaklar ve HAKUT Derneği ile birlikte arama kurtarma çalışmalarında aktif hale gelecekler.

Daha önce Eğitimlere katılarak sertifika alan HAKUT Derneği Başkanı Yakup Borozancı “ Eğitimlerimizin ilki olan ön eğitimde Sakarya’yı temsil edecek olan 6 Dernek üyemizin olması bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir. Eğitimlerin verimli geçeceğine ve eğitimlere katılan üyelerimizin başarıyla sertifikalarını alacaklarına inanıyorum. Eğitime başlayacak olan üyelerimiz bu hafta sonu Niğde’ye hareket edecekler. Üyelerimiz Niğde Aladağlar, Cinbar Boğazı ve Demirkazık dağlarında uygulamalı eğitime başlayacaklar.