Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü Koronavirüs aşılaması kapsamında vatandaşların bağışıklamasında hafta içi aşı çadırlarında ve haftasonu köylere yerinde gidilerek hizmetlerine devam ediyor.
Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğüne bağlı sağlık personeli ilçe merkezi ve köylerde randevusuz bir şekilde aşılama yaparak vatandaşlara hizmet sunuyor. Koronavirüs aşı uygulama oranlarını yüksetmek ve halkımızın bağışıklığını sağlamak üzere hafta sonu ve bayram öncesi tüm halkımızı aşı çadırlarına davet ediyorlar.
Hendek İlçe Sağlık Müdürü Uz.Dr
Tekin Ulaş Karatepe sağlık tesislerinde ve kurulan çadırlarda hizmete devam edildiğini belirterek aşı çadırlarında vatandaşların hizmete kolay ulaşmalarının sağlanması için hizmetlerin koordinasyonu konusunda özenle çalıştıklarını ifade ediyor.Bu arada koordinasyonda destek sunan yerel kurum ve kuruluşlara teşekkürlerini iletiyor.
Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü sağlık ekibi Melek Nişancı Huzurevi sakinleri ve personellerinin gerekli sağlık kontrolleri yapıldıktan sonra cuma günü aşılandıkları belirtti. Sağlık Bakanlığının MHRS üzerinden üçüncü doz aşı tanımlanan bireylere aşıların devam ettiği bildirildi.
Halkı duyarlılıkla bağışıklanma konusunda ilgili olmaya davet eden yetkililer , özellikle hijyen, maske ve mesafeye dikkat konusunda bir süre daha dikkatli olma noktasına vurgu yaptılar.