Köylerinde bir gencin koronavirüs testinin pozitif çıkmasından dolayı muhtarlık heyeti olarak kendi imkanlarıyla karantina uygulaması başlattıklarını belirten Hendek Hacımbey Mahalle Muhtarı Ömer Demir, geçen süre içerisinde kurumlara ulaşamadıklarını belirterek Hendek Belediye Başkanı ve İlçe Kaymakamına sitem etti.

Hendek Hacımbey Mahalle Muhtarı Ömer Demir, köylerindeki bir gençte koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine muhtarlık heyeti olarak köyde kendi imkanlarıyla karantina uygulaması başlattıklarını söyledi.

Hendek Gerçek Haber’e konuşan Muhtar Ömer Demir, Koronavirüs vakasının çıktığı günden beri, bizimle kimse ilgilenmedi. Ne Kaymakam beye ne de Belediye Başkanımıza telefonla ulaşamadık dedi.

Mahallelerinde koronavirüs vakası görüldüğü halde dezenfektan çalışması yapılmadığını belirten Demir, Cuma günü köyümüzde genç kardeşlerimizden birinin covid -19 testinin pozitif çıkmasından dolayı köyümüzde muhtarlık heyeti olarak karantina uygulaması başlattık. Geçen sürede ulaşmaya çalıştığımız kurumlardan belediye başkanına, kaymakam beye, ilçe sağlık Müdürlüğüne tüm aramalarımıza rağmen bir türlü ulaşamadık. Yetkililer, telefonlarımıza cevap vermediler. Bizde kendi imkanlarımızla koronavirüsten korunmaya çalışıyoruz. Mahallemizde koronavirüs vakası görüldüğü halde, Belediye ya da kaymakamlıktan dezenfektan çalışması yapılmadı. Koronavirüs Tedbirleri kapsamında yapılan yardımlardan mahallemize hiçbir yardım ulaşmamıştır. Koronavirüs ile mücadelede, yetkililer bizi yalnız bıraktı. Bu durumu en kısa zamanda sayın Cumhurbaşkanımıza bildireceğim. Mahallemizin girişine kurduğumuz çadırda, aza arkadaşlarla beraber nöbetleşe 24 saat ateş ölçüyoruz dedi.

Muhtar Ömer Demir'in sitemi sonrasında yetkililerin nasıl bir çalışma yapacağı merakla bekleniyor.