Hendek İnşaat Tadilat

Haberhendek okurumuzun şikayetini  haberleştirerek Hendek Uludere çayında ki görüntü kirliliğini dile getirmemizin ardından duyarsız kalmayan Hendek Belediyesi bugün Uludere çayına iş makinesi ve Belediye personelini indirerek temizliğe başladı.

Hendek belediyesi Fen İşleri müdürlüğü kısa sürede harekete geçerek HGM’nin olduğu bölgeden Çevreyolu caddesi üzerindeki köprüye kadar olan bölümde iş makinesi ve Belediye personeli ile birlikte Uludere çay içerisini temizlemeye başladı.

Vatandaşlar kısa sürede şikayet ve taleplerine cevap vererek Uludere çayını temizlemeye başlayan Hendek Belediyesine gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkür ettiler.

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü ,sosyal paylaşım sayfasından fotoğraflar paylaşarak Uludere çayının temizlenmesi ile ilgili çalışmaların başladığını belirtti.

Uludere’nin titizlikle temizleneceğini ifade eden Başkan İrfan Püsküllü, “Önceden can ve mal kayıplarına neden olan Uludere, büyük çalışmalar ve maliyetlerle sorunsuz hale getirilmiştir. Geçen yıl ve bu yıl yoğun yağış neticesinde gelen kum, diğer kalıntılar ve atılan çöpler (pet şişe, poşet, plastik atık, cam atıklar vs…) sorun olmaya başladı. Deremizin temizliğine başladık. Bir derenin yılda 4-5 kez temizlenmesi gerekiyor. Su baskını tehlikesi yaratan, fare, sinek üremesine neden olan çöpleri derelerimize atmayalım. Unutmayalım ki, temizlik için harcanan paralar Hendek halkının, yani bizim cebimizden çıkmaktadır”dedi.