Hendek Vadi Emlak
Hendek-Adapazarı arası yolcu taşımacılığı yapan Hendek Sakarya Gül taşımacılık A.Ş. yönetimi İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkilileri ile bir araya gelerek istişare toplantısı gerçekleştirdiler.

Hendek Gül Taşımacılık A.Ş. salonunda Hendek İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik  Amiri Komiser Fatih Demiral,Polis Merkezi Amiri Komiser İsa Özkan, Trafik Tescil Büro memuru Yaşar Topçu ,Hendek Sakarya Gül Taşımacılık A.Ş. Yönetimi ile bir araya gelerek yolcu taşımacılığı ile ilgili sorunlar hakkında istişare toplantısı yaptılar.

Toplantıda Vatandaşların şikayetleri ,istekleri,Durak harici durulmaması ,ayakta yolcu sayısı ve trafik kuralları ile ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.

Gül Taşımacılık A.Ş. İkinci Başkanı Sami Sunman ve Yönetim kurulu üyeleri “En çok yaşadığımız sıkıntıların başında bazı başkalarına ait indirimli kartları kullanmak isteyen ve Kartlar üzerinde oynayarak silme yapan vatandaşlarımız oluyor.Bu konuda vatandaşlarımız daha duyarlı olmalıdır.Yolcunun yoğun olduğu dönemlerde kalkış saatlerimiz 5 dakikaya kadar düşürüyor”

Trafik Büro Amiri Komiser Fatih Demiral ve Komiser İsa Özkan ise ayakta yolcu sayısına dikkat edilmesi konusunda bilgiler vererek yolcuların da şikayetlerini dile getirdiler.Her geçen gün ilçemizde artan trafik yoğunluğu nedeniyle Yolcu otobüslerimiz durak harici yolcu indirmemeleri ve trafiği aksatmamalarını istiyoruz.Sizler farklı kişilere ait kartları kullanan vatandaşlar olduğunda bize iletildiğinde bu vatandaşlara ‘kullanım hırsızlığı’  , kart üzerinde oynama veya silme yapan vatandaşlar hakkında ise ‘Evrakta sahtecilik’ten cezai müeyyide uygulanır.

Gül Taşımacılık A.Ş. ikinci Başkanı Sami Sunman vatandaşların huzurlu bir şekilde yolculuk yapmaları için gereken çalışmaları yaptıklarını söyleyerek “ Tüm şöförlerimiz ile halkımıza daha iyi hizmet vermek için 15 günde bir toplantı yapıyoruz.Amacımız vatandaşlarımızın tüm şikayetlerini değerlendirerek toplantılarda çözüme kavuşturmaktır.Araçlarımız İlçe merkezi üzerinden Köprübaşı güzergahında gitmektedir.Büyükşehir Belediyesi ve Hendek Belediyemiz ortaklaşa alınacak kararla duraklar belirlenecek.Duraklar dışında araçlarımız durmayacak ve yolcu indirmeyecektir.Bu Konuda halkımızında anlayışlı olacağına inanıyoruz.

İlçe Emniyet Yetkilileri ve Gül Taşımacılık A.Ş. Yetkilileri bir süre istişare yapmalarının ardından toplantı sona erdi.