Hendek Vadi Emlak
Sakarya İHH’nın yaz kampına katılan mülteci çocuklar Hendek Belediyesi’nin misafiri oldular. Mülteci çocuklar Hendek Gençlik Merkezi’nde havuza girdiler.

45 mülteci çocuğu

Sakarya İHH’nın 3 hafta süren yaz kampına katılan yaşları 9-14 arasında değişen Çeçen, Özbek ve Iraklı  45 mülteci çocuğu Hendek Belediyesi’nin misafiri oldular. İstanbul, Yalova, Bilecik ve Sakarya’da mülteci olarak yaşayan ailelerin çocukları olan 45 çocuk Hendek Gençlik Merkezi’nde bir gün geçirdiler. HGM Kapalı Yüzme Havuzu’nda yüzen çocuklara Hendek Belediye Başkanı Ali İnci ve İHH Sakarya Şube Başkanı Ruhi Ademoğlu’da eşlik etti.

Onlar bizim geleceğimiz

Başkan İnci, çocukları Hendek’te misafir etmekten mutluluk duyduklarını belirterek, “Çocuklar bizim için çok önemli. Dini, dili, ırkı ne olursa olsun çocuklarımız bizim baş tacımızdır, onlar bizim geleceğimiz. Bugün onların gönlünde çocukluklarına dair tatlı bir an bırakabildiysek ne mutlu bize”dedi.

Bir kısmı yetim

İHH Sakarya Şube Başkanı Ruhi Ademoğlu’da İHH olarak her zaman mazlumun yanlarında olduğunu ifade ederek yaz kamplarına destek veren Başkan İnci’ye teşekkür ettiler. Ademoğlu,  çocukların bir kısmının yetim olduğunu da sözlerine ekledi. Çocuklar HGM’nde neşeli bir gün geçirerek bol bol yüzdüler.