Hendek İnşaat Tadilat

Gümüşova’ya bağlı Pazarcık Köyünde öğle saatlerinde meydana geldi. İddiaya göre; bir evin bahçesindeki kuyuda kazı çalışması yapan 5 kişi meydana gelen göçüğün altında kaldı.

Kuyuda kazı yapan İhsan T. Nurettin T. Özcan T., Sinan Tora ve Ahmet Şentürk göçük altında kaldı. Haber verilmesi üzerine 112 Acil Servis, Jandarma, İtfaiye Arama Kurtarma ve HAKUT ekipleri bölgeye sevk edildi.

3 kişiyi göçük altından vatandaşlar çıkardı

Göçük altında kalanlardan İhsan T. Nurettin T ve Özcan T. vatandaşlar tarafından kurtarıldı. 3 yaralı Hendek Devlet Hastanesine kaldırıldı. Göçükten çıkarılamayan Sinan Tora ile Ahmet Şentürk İçin bölgeye gelen İtfaiye Arama Kurtarma, Jandarma ekipleri çalışma başlattı.

Göçükten ağır yaralı olarak çıkarılan bir kişi hastanede vefat etti

Göçük altında kalan Sinan Tora ile Ahmet Şentürk ağır yaralı olarak ekiplerce göçükten çıkarıldı. 112 Acil Servis ekiplerince kalp masajı yapılarak Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne kaldırılan Kazımiye Mahallesinden olan Ahmet Şentürk ile Hendek Devlet Hastanesine kaldırılan Rasimpaşa Mahallesinden olan Sinan Tora doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı.

3 yaralının tedavisi devam ediyor. Jandarma ekipleri geniş çaplı soruşturma başlatırken Cumhuriyet Savcısı olay yerinde inceleme yaptı. Hayatını kaybedenlerin yakınları sinir krizi geçirdi. Göçük altında kalan 5 kişinin kuyuda ne amaçla çalışma yaptığı yapılan incelemelerin ardından netlik kazanacak.

3 yaralının tedavisi devam ederken jandarma ekipleri geniş çaplı soruşturma başlattı.

 

Ahmet ŞENTÜRK

Sinan TORA