Hendek İnşaat Tadilat
Bunalıma Giren Kadın, Ailesinin Ve Güvenlik Güçlerinin Tüm İkna Çabalarına Rağmen Kendini Azgın Sulara Bıraktı

Sakarya'da, genç bir kadın, ailesinin ve güvenlik güçlerinin gözleri önünde köprüden Sakarya Nehrinin azgın sularına atladı. Ailesinin ve güvenlik güçlerinin tüm ikna çabalarına rağmen suya atlayan kadının bir süre sonra nehirde kaybolduğu görüldü.

Erenler ilçesi, D-100 karayolu üzerinde bulunan Sakarya Köprüsüne çıkan Nermin K. (32) isimli kadın intihar girişiminde bulundu. Saat 15.26 sırasında köprü üzerine çıkan genç kadın ile polis arasında ikna görüşmeleri başladı. Polisin olay yerine itfaiye ve 112 Acil Servis ambulansı çağırdığı olay sırasında, genç kadın bir türlü ikna olmadı.

Olay yerinde bulunan polis telsizle 155 Polis Haber Merkezi'nden psikolog desteği istedi. Polisin haber vermesi üzerine genç kadının ailesi olay yerine geldi. Genç kadının babası köprü üzerine gelerek 'Sen nasıl böyle bir şey yaparsın kızım' dediği anda, Nermin K. 'Ben kimseye kahpelik yapmadım" diyerek itfaiye, sağlık ekiplerinin yanı sıra meraklı kalabalığın meraklı bakışları altında kendini Sakarya Köprüsünden aşağıya attı.

Nehrin soğuk ve bulanık sularında bir kaç dakika gözüken Nermin K, daha sonra gözlerden kayboldu. Sakarya Nehrinin azgın sularında kaybolan Nermin K'yı hayatta iken bulmak isteyen itfaiye ekipleri nehir kenarında çaba sarf etti. Sivil Savunma ve Arama Kurtarma Birliği'nden yardım isteyen polis nehir çevresinde önlem aldı. Olay sonrasında talihsiz kadının ailesi sinir krizleri geçirirken, kızlarının suda yapılan arama çalışmalarına katıldı. Genç kadının babası arama çalışmaları esnasında baygınlık geçirirken, 112 ekipleri acılı babaya müdahale etti.

Nermin K'nın Söğütlü ilçesinde bir Fabrikada bugün işten ayrıldığı, eşinden boşandığı, bir çocuk annesi olduğu öğrenildi.