Hendek Vadi Emlak
2011 yılında Brucella aşısı yaptırmadığı için hayvan destek kredisi alamayan çiftçiler, bu yıl aşıyı yaptırmaları halinde krediyi alabilecek. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yetkilileri, Sakarya’ya 5000 adet aşı gönderileceğini açıkladı.

Brucella aşısı yaptırmadığı için destek kredisinden yararlanamayan bir çiftçimizin şikâyeti üzerine girişimlerde bulunan Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, geçen yıl aşı bulunmadığı için aşı yaptıramayan, bu nedenle de destek kredisinden yararlanamayan çiftçilerimizin, bu yıl aşı yaptırmaları halinde kredi alabileceklerini açıkladı.

SAKARYA’YA 5000 AŞI

Özkoç’un girişimi Sakarya’da yaşanan aşı sorunun çözülmesini de sağlayacak. Özkoç’un görüştüğü Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Nihat Pakdil, Sakarya’ya 5000 adet aşı gönderileceğini açıkladı. Pakdil ayrıca, bundan sonra il il bütün hayvanların aşıya tabi tutulacağını ve bağışıklık kazanana kadar sürülerin kontrol altında tutulacağını belirterek,  bağışıklık kazanmayan hayvanların tespit edilerek uygunsa kesim yapılacağını, uygun değilse imha edileceğini ve tazminatlarının ödeneğini ifade etti.