Başkan Püsküllü’den Gaziler Haftası Mesajı

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Gaziler Haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan  Püsküllü mesajında, "Millete Anadolu kapılarını açan, üç kıta yedi iklimde hakimiyet kurduran... Çanakkale de ve İstiklal Savaşı'nda tüm yokluk ve imkansızlıklara rağmen vatanına, bayrağına ve istiklaline sahip çıkmasınıı sağlayan ruha; şehitlerimize ve gazilerimize şükranlarımı sunuyorum"dedi. 

Püsküllü mesajında şöyle dedi: Vatanın birliği ve bütünlüğü, vatandaşlarımızın güvenliği için fedakârca görevini yapan Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ve Emniyet güçlerimiz destanlar yazan mücadelesi ile milletimizin gönlünde her zaman saygıdeğer bir yere sahip olmuştur. Ülkemizin istikrarı, selameti ve bekası için gazi olmuş, şehitlik mertebesine erişmiş kahraman vatan evlatları, milletimizin gönlünde ve dualarında daima yaşayacaklardır. Ülkemizin birlik ve bütünlüğü, istiklalimizin bekası adına canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ve Emniyet güçlerimizin hain şer odaklarına karşı verdiği destansı mücadele, milletimizin güçlü iradesi ve desteğiyle sürecektir. Bu vesileyle, aziz şehitlerimizi ve kahramanlıkları ile her zaman gurur kaynağımız olan gazilerimizi minnet ve saygı ile anıyorum. Şehitlerimizle, ebediyete intikal etmiş olan gazilerimize Allah’tan rahmet, kutsal vazifelerini yerine getirirken yaralanan, sakatlanan ve hayatta olan gazilerimize Cenab-ı Allah’tan uzun ömürler diliyorum" ifadelerine de yer verdi.

MHP İlçe Başkanı Babaoğlu’ndan Gaziler Günü Mesajı

MHP İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu 19 Eylül Gaziler günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

MHP İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu yayınladığı mesajında “Üstlendikleri vatan görevi esnasında, girmiş oldukları mücadelelerden ”Gazilik” unvanıyla ayrılan kahramanların, mümtaz ve muhterem anıları hiçbir zaman akıllardan ve gönüllerden çıkmayacaktır. Geçmişteki mücadeleleriyle bölücü ve yıkıcı mihraklara göz açtırmayan vatan sevdalılarını, yılın her anında ve gününde, saygı, minnet ve şükranla anmak en başta gelen milli ve manevi bir görevdir. İftihar edilecek bir fedakarlıkla, yaşadığımız topraklara göz dikmiş hainlere aman vermeyen, canlarından dahi vazgeçmeyi göze almış olan gazilerimizle ne kadar övünsek azdır.  Hali hazırda, aralarında bir uzvundan mahrum olarak hayatlarını sürdüren birçok vatan evladıyla birlikte, vefanın, cesaretin ve kararlılığın timsali olan gazilerimizin bu müstesna gününü kutluyor, vefat edenlere Allah’tan rahmet dilerken hayatta olanların hepsine sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir ömür diliyorum” dedi.