Hendek Vadi Emlak

“Ali Gaffar Okkan Gönül Yolculuğu Projesi” kapsamında ilimize gelen 102 Ali Gaffar isimli Diyarbakır’lı çocuk, Şehit Ali Gaffar Okkan’ı mezarı başında andı. Anma töreninin ardından Hendek Belediyesi ve Diyarbakır Valiliği’nce Şehit Ali Gaffar Okkan’ın ölümünün 14’üncü yılı dolayısıyla “Bir Kardeşlik Hikâyesi Ali Gaffar Okkan Paneli” düzenlendi. Panelde Sosyolog Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Yeni Şafak Gazetesi Yazarı Sevda Türküsev ve Sakarya Barosu Çocuk Hakları Komisyonu Başkanı Avukat Leyla Ekmen Epözdemir, Okkan hakkında sunum yaptı.

Panele Vali Hüseyin Avni Coş, İl Emniyet Müdürü Osman Babadağı, Hendek Kaymakamı Mustafa Ayhan, Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, AK Parti İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, 102 Diyarbakırlı çocuk ve Okkan’ın görev yaptığı dönemdeki emniyet personeli katıldı. Törende konuşan Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, “Ali Gaffar olmak, orada bir gönül bırakmak kolay değil. Çok başbakanlar, bakanlar var ama hatırlamıyoruz. Bu ölüm, onun için çok daha değerli, ülke için çok daha birleştirici olay olmuştur” ifadelerini kullandı.

 

Organizasyonun hem şehit Okkan’ı tanıtmak hem de onun şahsında cisimleşen misyonu ifa etmek amacıyla yapıldığını anlatan Vali Hüseyin Avni Coş, “Bizlere düşen, onların uğruna şehit oldukları milli değerlerimize sahip çıkmaktır. Bunun önemi, son günlerde toplumda oluşturulmaya çalışılan suni gerginliklerle daha iyi anlaşılıyor” dedi. Coş, ayrımcı, fitneci ve fesatçı yaklaşımları çok iyi bildiklerini dile getirerek, “Fitneciler hangi kıyafet ve şapkayla çıkarsa çıksın, milletimiz onları tanıyor. Onların oyunlarına itibar etmeyecek. Milletimizin sağ duyusu, basireti inşallah her türlü tertibi ve tezgahı alt edecektir” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Sosyolog Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Yeni Şafak Gazetesi Yazarı Sevda Türküsev ve Sakarya Barosu Çocuk Hakları Komisyonu Başkanı Avukat Leyla Ekmen Epözdemir Okkan hakkında konuştu.