Şehit Ali Gaffar Okkan Ortaokulu Velileri Okul bahçesinde bir araya gelerek alınan karara isyan ederek ”Şehit Ali Gaffar Okkan Orta Okulu apart okul mu? Ya da kiralık okul mu? Okulumuzda ikili eğitim istemiyoruz. Biz bu duruma razı değiliz. Yetkililerin bu kararı gözden geçirmelerini istiyoruz. Alınan bu yanlış karardan dönülene kadar mücadelemiz sürecektir" ifadelerine yer vererek tepkilerini dile getirdi.

VELİLERİN İKİLİ EĞİTİM İSYANI!

Hendek Anadolu Lisesi için yıkım kararı alındı. Yıkım kararı sonrası öğrencilerin eğitime, Şehit Ali Gaffar Okkan Ortaokulu'nda devam etmeleri yönünde karar alındı diyen Şehit Ali Gaffar Okkan Ortaokulu Öğrencileri ve Velileri alınan bu karara isyan etti.

Veliler yaptıkları açıklamada "Atike Hanım Lisesi yarım dönem Şehit Ali Gaffar Okkan Ortaokulu'nda eğitim gördü. Yenimahalle İlköğretim Okulu yıkıldı, öğrenciler üç buçuk yıl burada eğitim gördü. İmam Hatip Orta Okulu olarak da burada eğitim yapıldı. Üç okul aynı anda burada eğitim yaptı. Şimdide Hendek Anadolu Lisesi yıkım kararı sonrası burada öğretim görecek diye söyleniyor. Bizim çocuklarımız öğleden sonra okula gidecek ve gece karanlığında okuldan çıkacaklar. Hafta içi okul sonrası çocukların tamamlayıcı kursu oluyor. Spora gidenler var. Karate, güreş, jimnastik, futbol ve bu durumda bizim çocuklarımız mağdur edilecektir. Hendek'te aynı ölçekte birçok okul var. Niye bu okullar değerlendirilmiyor.

Hendekte yeni bir modern okulun yapılması bizi mutlu eder. Ancak her yıkılan okulun yükü her defasında sadece Şehit Ali Gaffar Okan Ortaokuluna yüklenemez. Okulun giriş çıkış saatlerinde servis araçları ve velilerin araçları trafik tamamen karmaşa ya dönerken birde lisenin gelmesi çıkılmaz hal alır. Okulun fiziki şartları kendi öğrencisine yetersiz gelirken birde üzerine Anadolu Lisesinin gelmesi ve ortaokul öğrencileri ile liseli öğrencilerin birlikte okumaları sorunlar yaratacaktır. Çocuklarımızın geleceğini etkileyecek bu duruma yetkililerin kayıtsız kalmamasını istiyoruz” diyerek isyanlarını dile getirdi.