Hendek İnşaat Tadilat
Bnc Prodüksüyon' dan dev bir proje daha. Diyarbakır ilinin şehit edilen emniyet müdürü Gaffar Okkan anısına tüm gerçekliğiyle yalansız ,dolansız bir şekilde bir dizi projesi geliyor.

24 Ocak 2001 tarihinde karanlık bir pusu ile şehit edilen emniyet müdürü Gaffar Okkan için Diyarbakırda kepenkler kapanmış halk sokaklarda gözyaları ile tepkisini göstermişti. Sakarya Hendek'li Gaffar Okkan halklar arasında bir kardeşlik köprüsü olmuştu. Dizinin tamamı Diyarbakır ilinde çekileceğini açıklayan Bnc prodüksüyon yapımcısı Hayrettin Birkan Gaffar Okkan anısına çekilecek bu diziye Türk'ü, Kürt'ü, Laz' ı, Arap'ı ile Türkiyeliyim diyen tüm yurttaşların tüm gerçekleri korkusuzca, putursuzca ortaya serilecek proje için destek olmaları gerektiğini belirtti.

Bu dizi ile sadece Gaffar Okkan için değil; tüm faili meçhullere karşı bir teşhir aracı olacağını belirten Bnc prodüksüyon sahibi Hayrettin Birkan 'Bedel ödemek pahasına bu diziyi çekmek için yola koyulduk. Bizim amacımız bu proje ile para kazanmak değil,

Bnc prodüksüyon olarak bundan böyle geçmişimizle yüzleşerek geleceğimizi ''İNSANLIK'' kriterleri anlayışıyla ile şekillendirelim. Kontra yapılanmaların, buna benzer örgütlerin hayatımızı şekilledirmek için kirli tezgahlarında halkımızın gözünde sevilen insanlarımızın katledilmesini durdurmak için yüzleşme zamanıdır" dedi.

 Dizinin yayınlanacağı kanal ve baş rol oyuncuları ise güvenlik gerekçesi ile bir sır gibi saklanıyor.

Kaynak : Gazetediyarbakır