Hendek Vadi Emlak
Hendek’te Fındık zamanın yaklaşması ile birlikte Fındık Bahçelerinden hırsızlıklarda başladı.İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri yaptığı çalışmalar sonucu Necatipaşa mahallesinde bir su fabrikasına ait fındık bahçesinde fındık toplandığı ihbarını değerlendirerek olay yerine gitti.Karşılarında Polisi gören 8 kişi  kaçmaya başlayınca kovalamaca başladı. Polis Akpınar mahallesinde 3 tekerlekli Motorsiklet ve Otomobil ile kaçan M.H,R.Ş, S.S, S.H, N.H, A.H, T.S, ve E.H’yi yakalayarak gözaltına aldı.

Üç tekerlekli Motor ile bir otomobil içerisinde topladıkları 8 çuval fındık ile birlikte gözaltına alınan M.H,R.Ş, S.S, S.H, N.H, A.H, T.S, ve E.H Polisteki ifadesinin ardından Cumhuriyet Savcılığınca tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldılar.Otomobil sahibine teslim edilirken plakası olmayan 3 tekerlekli motorsiklet yediemine teslim edildi.

İlçe Emniyet ve Jandarma yetkilileri Fındık zamanının gelmesi ile birlikte artabilecek hırsızlık olaylarında şüpheli gördükleri konular ile ilgili 155 ve 156 hattını arayarak bildirmelerini istedi.