Hendek Vadi Emlak

Kısa süre önce kurulan ve Hendek ilçemizde hizmet vermeye başlayan FEZHAK HG Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi Sakarya’da bir ilki gerçekleştirerek Neurofeedback cihazı  ile çocuklardaki dikkat eksiklik düzeyi belirleyerek dikkat geliştirme eğitimi veriyor.

FEZHAK Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi Uzmanı Doç. Dr. Mustafa Koç “ Bu eğitimler sayesinde çocuk beyin dalgalarını yönetmeyi öğrenerek bir anlamda beynini kontrol etmeyi de öğrenmektedir. Öncelikle çocuğun dikkatle ilgili olan beyin dalgalarının düzeyi belirlenmektedir. Daha sonra her bir seanstan sonra ölçümler alınmakta ve çocuktaki ilerleme aşamalı olarak hem aileye hem de çocuğa sunulmaktadır. Bu süreç içinde anne ve babaların çocuğa yönelik nasıl davranmaları gerektiği konularında da psikolojik danışmanlık yardımı verilmektedir.

Bu cihaz aynı zamanda stres, anksiyete, uyku bozuklukları gibi uyum bozucu durumların tedavisinde etkin olarak kullanılmaktadır. Sınav stresi ile baş etme sürecinde öğrencilerin uygulayacağı özellikle nefes alıştırmalarını görsel olarak öğreten bu cihaz çocuğun zaman ve enerjisini etkin bir şekilde kullanmasına katkı sağlayabilmektedir.

Daha ayrıntılı bilgi almak isteyenler (0532) 772 03 41 nolu telefon aranabilir.