Akpınar Mahallesi Hendek Orhangazi Anadolu Lisesi yanında inşa edilen Sakarya’nın 5’nci Fen Lisesi olacak olan Devlet Bahçeli Fen Lisesinde çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Okulun 1. Katın beton serimi bitmek üzere.

Temel atma töreninde Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu 2023-2024 Eğitim Öğretim yılına yetişeceği müjdesini vermişti.

HUMMALI ÇALIŞMA

31 Ekimde yoğun katılımla temel atma töreni düzenlenen Devlet Bahçeli Fen Lisesinin temelinde kolonlar yükselmeye başladı. Kısa sürede Bodrum katın tamamlanmasının ardından, ilk katın beton serimi bitmek üzere.

Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu “Projenin içerisinde 20 derslikle birlikte son teknoloji laboratuvarlar ve öğrencilerimiz için geniş spor alanları olacak. Gençlerimiz, öğrencilerimiz en kıymetli hazinelerimiz. Yavrularımız için yapılan hiçbir yatırım boşa değil. Sağlam temelle sağlam gelecek inşaat etmek için yüklenici firmamız olan BMM Birleşik Müteahhitler Müşavirlik İnşaat Proje ve Vizyon Tesisat İnşaat Hafriyat Nakliyat ve Hendek Belediyesi iştiraklerinden TÜRKAY A.Ş ile ekiplerimiz ellerinden geldiğince 7/24 esasına göre çalışmalarını sürdürüyor. An be an iletişim halindeyiz" ifadelerine yer verdi.