Koronavirüs pandemisi ile devam eden filyasyon çalışmalarıyla birlikte 65 yaş üzeri vatandaşların aşılanması hizmetlerine devam ediliyor.
Hendek İlçe Sağlık Müdürü Uz.Dr .Tekin Ulaş Karatepe İlçe Sağlık Müdürlüğüne ve Aile Sağlığı Merkezlerine bağlı tüm sağlık çalışanlarına yönelik Tıp Bayramı vesilesiyle yayınladığı mesajında
"14 Mart 1919'da işgal altındaki İstanbul'da ilk olarak kutlanan ve Türkiye'de modern tıp eğitiminin başladığı gün olarak kabul edilen Tıp Bayramı 21. Yüzyılda Covid19 Pandemisi ile mücadele ettiğimiz bu günlerde bizlerin yaşamsal önemini daha da vurgulaması açısından önem taşıyor.Dünyamızı etkisi altına alan zorlu bir pandemi sürecinde ülkemizde ve ilçemizde hayatı korumak adına göstermiş olduğunuz olağanüstü gayretler , kurumumuza bilgi ve değerlerle sağladığınız katkınız, kriz yönetimi anlayışınız ve yoğun mesailerle gece gündüz gösterdiğiniz özverili çabalar dolayısıyla teşekkürlerimi sunuyor, başarılar diliyorum." diyerek tüm sağlık personelinin Tıp Bayramını tebrik ediyor.
Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğüne bağlı birimler yoğun mesailerine devam ediyor.İşletme ve Fabrikalar dahil olmak üzere Kovid19 denetimlerini sürdürüyor.
Bütün bu çalışmalarla eşgüdümlü olarak sağlık okuryazarlığı anlamında toplumun sağlığını koruyucu ve geliştirici eğitimler ile you tube kanalı üzerinden evlere konuk oluyor.
Hayatı korumaya kendini adayan özverili gayretler ile sağlığın en önemli yaşamsal değer olduğunun bilinciyle üst düzeyde performans gösteren değerli sağlık çalışanları bu özel günde toplumdan destek ve anlayış bekliyor.