Dünyanın en ünlü  otomobil markalarına sac parça şekillendirerek hizmet vermekte olan Ak-Pres Fabrikasında görev yapan işçilerin tamamının bilgilendirilmesini hedefleyen Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü ,işçilerde  sağlıklı yaşam prensiplerini geliştirmek  ve kanserde erken teşhis ile tedavi başarısının  önemini vurgulamaktadır.

Hendek ilçe Sağlık Müdürü Uz.Dr.Burcu Başaran Güngör’ün ve Akpres Fabrikası İnsan Kaynakları yetkililerinin  katıldığı programda Hendek Sağlıklı Hayat Merkezi Ketem Birimi tarafından  fabrika işçileri kanser taramaları  yaptırmaları konusunda bilgilendirildi . Ketem  uzman  personeli  Hilal Arslan, Sündüz Dere , Zeynep Güngör kanser türleri ile ilgili taramalar konusunda işçileri  Hendek Sağlıklı Hayat Merkezine  davet ettiler.

Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğünden Uz.Hemş.Deniz De Asis  “Kanser ve Sağlıklı Yaşam” konulu sunumu ile  Kanser hastalığının beslenme ve hareketli yaşam ilişkisinden bahsederek,  İşçilere  kendileri ,aileleri ve çocukları ile ilgili sağlık alışkanlıklarına yönelik önerilerde bulundu. Erken yaşlarda kanserden koruyucu alışkanlıkların geliştirilmesi yöntemlerini örneklerle vurguladı.

Kanserden korunma  kanserle baş etmede özellikle psikolojik etkilerin öneminin “Birlikte Güçlüyüz” sloganıyla ifade edildiği etkinlikte işçilerin sorularıyla ve katılımlarıyla faydalı bir eğitim etkinliği gerçekleştirildi. Akpres Fabrika işçileri üçüncü grup eğitimi  13 Şubat 2019 tarihinde yapılacak.

Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü bünyesindeki Sağlıklı Hayat Merkezi KETEM  Birimi Kanser taramaları ve erken teşhis konularında danışmanlık hizmeti vermektedirler. Kanser taramaları ile ilgili her Türlü soru ve Randevularınız ile ilgili  0264 615 24 00 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.