Hendek Vadi Emlak

Melek Nişancı Huzur evi sakinlerinden Eski Harbiyeli Oktay Selamet odasının balkonuna eksik etmediği Türk Bayrağı ile birlikte Marşlar çalarak demokrasi nöbeti tutuyor.

Uzun yıllar TSK'da hizmet vererek emekliliğe ayrılan ve Melek Nişancı Huzur evi sakini olan eski Harbiyeli Oktay Selamet Melek Nişancı Huzur evinin Beş yıldızlı otel kalitesinde olduğunu ifade ederek burada kalmanın ayrı bir mutluluğunu yaşadığını söyledi.

1944 doğumlu olan eski Harbiyeli Oktay Selamet yaptığı açıklamada “ 1961 Kuleli askeri lisesi mezunuyum. 1963 yılında Kara Harp okuluna başladım. 15 Temmuz darbe girişiminin olduğu gün aynı zamanda benim doğum günümdür. Darbeye göreve başladığım günden bu yana karşıyım. 30-35 yıl önce FETÖ’cü ne kadar ticaretle uğraşan tanıdığım varsa onlara karşı mücadele ederek hepsinin canlarına okudum. Bayrak benim balkonumdan hiç eksik olmaz. Marşlarla demokrasi nöbetini sürdürüyorum” şeklinde ifadelerin ardından Vatan millet sağ olsun dedi.

Eski Harbiyeli yaptığı açıklamanın ardından Demokrasi nöbetine marşlar çalarak devam etti.

Darbeye hayır diyerek Demokrasi nöbetini tutan Eski Harbiyeli Oktay Selamet, 1960 İhtilali, 1962 yılında Ayaklanma, 1963 Yılında Ayaklanma ve 1980 İhtilalini yaşamış.