29 Eylül günü Kuzey Irak'ın kuzeyinde el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ömer Özdemir'in ailesini ziyaret ettiler

www.sakaryasehitvegazileri.com internet sitesi yöneticisi Erdoğan Erdoğan yaptığı açıklamada site takipçilerimizle birlikte 29 Eylül günü Kuzey Irak'ın kuzeyinde el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu Şehit olan Şehit Piyade Uzman Çavuş Ömer Özdemir’in Sakarya Hendek Aktefek mahallesindeki ailesini evlerinden ziyaret ettik. Ziyarete şehidimizin ailesi ziyaret için teşekkür ederek, Şehitlerimizin unutulmamasını istediler, ziyarette şehidimizin annesine çiçek kardeşleri nede Türk Bayraklı pano takdim ettik. Ardından şehidimizin mezarını ziyaret ederek ayrıldık. Erdoğan Şehidimizin mezarını ziyaretimizde şehit mezarımıza halen Türk Bayraklı direğin dikilmediğini gördük, aile kendi imkânlarıyla derme çatma sopalarla Bayrak direği yaparak şehidimizin mezarına Bayrak dikmişler.

Bu konuda Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’na ve Garnizon komutanına çağrıda bulunmak istiyorum. Ben ilimizde gerçekleşen Tüm şehit cenazelerimizin hemen hemen hepsine katıldım, her katıldığım şehit cenazesinde şehidimizin mezarının başına yetkililer tarafından Bayrak dikilmediğinden ben o an küçük plastik saplı Bayrak’lar dikiyorum. Bu konuda gereğinin yapılması için 04.10.2018 tarih 1801902309 Sayılı başvuru ile Cumhurbaşkanlığı İletişim(CİMER)’e başvuruda bulundum. Yetkililer tarafından devam eden süreçte iki ay, altı ay gibi süreçlerde Bayrak direği yapılmaktadır. Ancak şehitlerimizin defnedildiği anda aynı Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’ün defin töreninde yapıldığı gibi geçicide olsa şehidimizin başına kurumlarımız tarafından Bayrak direği dikilmesi o an milli manevi acıdan yerinde bir uygulama olacağı düşündeşindeyim. Son olarak yetkililerden bu konuda hassasiyet göstermelerini diliyor şehidimize ve tüm şehitlerimize rahmet diliyorum, Ruhları şad mekânları cennet olsun.