Hendek Vadi Emlak
Azerbaycan’da mindere çıkan Ensar Karabacak, bronz madalyayı boynuna takmayı başardı

 Yıldızlar Dünya Güreş Şampiyonası’nda Azerbaycan’da mindere çıkan Ensar Karabacak’tan mutlu haber geldi. Avrupa şampiyonu güreşçi Dünya üçüncüsü olarak bronz madalya kazandı.  

Dünya üçüncüsü

Azerbaycan’da yapılan Yıldızlar Dünya Güreş Şampiyonası’nda mindere çıkan Avrupa şampiyonu güreşçi Ensar Karabacak yine yüzümüzü güldürdü. Grup finalinde rakibine mağlup olarak dünya üçüncülüğü maçı oynamaya hak kazanan şampiyon güreşçi, üçüncülük maçında Belaruslu rakibi önünde minderden üstün ayrıldı. Avrupa şampiyonluğunun ardından dünya üçüncülüğünü de elde eden Ensar Karabacak, Hendek Belediyesi Güreş İhtisas Kulübü’ne bir madalya daha kazandırdı.

Gurur duyuyorum

Hendek Belediyesi Güreş İhtisas Kulübü Antrenörü Sefer Sarı, Ensar Karabacak’ın başarılarına bir yenisini daha ekleyerek yüzlerini güldürdüğünü söyledi. Antrenör Sarı, “Ensar’ın hedefi altın madalyaydı. Ancak bronz madalyayı da kazanarak bizi mutlu etmeyi başardı. Kendisinle gurur duyuyorum” şeklinde konuştu. Ensar Karabacak’ın yanı sıra bir diğer Sakaryalı sporcu Yunus Başar ise şampiyonada kolundan yaşadığı sıkıntı sonrası müsabakalara ikinci turda veda etti.