Hendek Vadi Emlak
Hendek Güreş İhtisas kulübü sporcusu Avrupa Şampiyonu Ensar Karabacak yarın Dünya Şampiyonluğu için mindere çıkacak

Polonya’da Avrupa Şampiyonu olan milli güreşçi Ensar Karabacak gözünü Dünya Şampiyonluğuna dikti. 23-24 Ağustos tarihlerinde Azerbaycan’da mindere çıkacak olan Ensar hedefe ulaşacağına inanıyor.

 Hedef altın madalya

Kısa bir süre önce Polonya’da Avrupa Şampiyonu olan milli güreşçi Ensar Karabacak, 23-24 Ağustos’ta Azerbaycan’da yapılacak olan Yıldızlar Dünya Güreş Şampiyonası’nda mindere çıkacak. Avrupa Şampiyonası’nda müthiş bir performans sergileyerek rakiplerine sayı dahi vermeden altın madalyanın sahibi olan Ensar, Dünya Şampiyonluğu hedefine de ulaşmak istiyor. Şampiyona için hazırlıklarını tamamlayan milli güreşçi Azerbaycan’dan altınla döneceğine inanıyor.

‘İnancımız tam’

Şampiyon güreşçinin antrenörü Sefer Sarı, Ensar’ın Azerbaycan’da kürsüye çıkacğaına inandığını söyledi. Şampiyona hazırlıklarının en iyi şekilde tamamlandığının altını çizen Sarı, “Ensar, Avrupa Şampiyonası’nda kalitesini tüm dünyaya göstermişti. Şimdi kariyerinde hedeflediği dünya şampiyonluğu için mindere çıkacak. Başarılı bir şampiyona geçireceğine inancımız tam. Azerbaycan’dan Ensar altın madalya ile ülkesine dönecektir. Zor bir şampiyona olacak. Ancak Ensar’a güvenimiz sonsuz” dedi.