Hendek Belediyesi Engelli Meclis Üyesi Yaşar Aygüneş Hendek Belediyesinin HGM’de düzenlediği 3 Aralık Dünya Engelliler gününe davet edilmemesine tepki gösterdi.

MHP’nin Engelli Belediye Meclis Üyesi Yaşar Aygüneş’in sosyal medya sayfasından gösterdiği tepki paylaşımına AK Partili Engelli Meclis Üyesi Mehmet Akyüzlü’de davet edilmediğini dile getirerek tepkisini gösterdi.

Aygüneş sosyal medya sayfasından yaptığı paylaşımda “3 ARALIK Gününün engelsizlerin şov günü olduğunun ispatı. Hendek belediyesi bir organizasyon düzenliyor ama belediye meclisinin engelli üyesi olan şahsıma bu davet gönderilmiyor. Şovlarına ENGEL olurum endişesiyle davet edilmediysem eyvallah. Amma bilmeleri gereken hiç bir ENGELLİ Kardeşim onların şov malzemesi değildir. Allah bunun hesabını sorar” ifadeleri yer aldı.

AK Partili Engelli Belediye Meclis Üyesi Mehmet Akyüzlü’de (Meclis Üyesi seçilmesinin ardından %88 engelli olan)paylaşımın altına yaptığı yorumda Mehmet Akyüzlü “Tek değilsin %88 raporu olan biride benim ve ne yazık ki bende çağırılmadım. 2 engelli meclis üyesi olmadan engelliler günü programı” ifadeleri yer aldı.

Ve haberhendek ailesi olarak tekrardan engelliler gününde engellenen iki meclis üyesi arkadaşımıza engelliler gününüz kutlu olsun dileklerimi sunuyoruz...