Bölge Müdürü Ziya Polat birlikte Ağaçlandırma ve Silvikültür Şube Müdürü Şahin Doğan, Etüt Proje Başmühendisi Ziya Karagüzel tarafından düzenlenen iş başı eğitimine, Hendek Orman İşletme Müdürü Hakan Kızılarslan, Müdür Yardımcıları, İşletme Şefleri, İşletme Müdürlüğünde çalışan danışman orman mühendisleri, orman muhafaza memurları ve dikim işçileri katıldı. 

 

2021 yılı sonbahar ayında, sahanın tamamında dozer ile, temizlik ve sürüm çalışmaları tamamlanarak fidan dikimine hazır hale getirilmişti. Sahaya projeye uygun 22.000 adet çıplak köklü kavak fidanı dikilmesi planlandı. Sahanın etrafı tel ihata ile koruma altına alınmıştır.

 

Bölge Müdürümüz Ziya Polat, Süleymaniye İşletme Şefliği, 2022 yılı Kavak endüstriyel  ağaçlandırma programında bulunan,  103-105-110-116 ve 123 nolu  bölmelerde toplam 56.3 hektar alanda gerçekleşen kavak dikimlerinin projeye, mevzuata ve işin tekniğine uygun olarak yapılmasını, projede olmayan hiçbir  çalışmanın yapılmamasına ve endüstriyel ağaçlandırma sahalarına dikilen fidanların sağlıklı büyüyüp gelişmesinin titizlikle takip edilmesini talimatladı.