Hendek'te daha önce okul çevresinde uyuşturucu satan şahıslara karşı yapılan çalışmalar neticesinde araç ile dolaşarak öğrencilere uyuşturucu satmaya çalıştığı tespit edilen G.K.(27) adlı kişi ilçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan kovalamaca sonrasında yakalanarak gözaltına alındı.

Şahsın üzerinde yapılan aramada 5 ayrı paket halinde toplam 11 gr. Esrar ve 1 adet uyuşturucu hap ele geçirilmiş ve şahıs çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Ayrıca 19.02.2018 tarihinde hakkında “uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti” suçundan işlem yapılan 18.01.1990 Hendek doğumlu M.E. A isimli şahıs yürütülen soruşturma neticesinde yeni deliller elde edilmesi nedeniyle cumhuriyet savcısının talimatı ile 21.03.2018 günü yakalanmış çıkarıldığı mahkemece tutuklanmış cezaevine teslim edilmiştir.

20.03.2018 günü saat 17:30 sıralarında ilçe emniyet müdürlüğümüz ekiplerince idaremiz Başpınar mahallesi Zeki Cömert parkı civarında umuma açık yerlere yapılan rutin kontrolde yapılan uyap-gbt sorgusunda 02.10.1987 Hendek doğumlu T.B isimli şahsın Sapanca ilamat ve infaz bürosunca “Kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek bulundurmak ve kullanmak “ suçundan aranması olduğu tespit edilmiş şahıs tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir