Hendek Vadi Emlak
Sakarya Üniversitesi Hendek Eğitim Fakültesinde Uyuşturucu Semineri verildi.

 
Hendek İlçe Emniyet Müdürlüğü ilçe genelinde uyuşturucu ile mücadelede tüm kesimlere ulaşmak için eğitim seminerleri vermeye devam ediyor. Toplum Destekli Polislik (TDP) hizmetleri kapsamında İlçemizde ki Eğitim Fakültesinde "Polislik Mesleği ve Uyuşturucu ile Mücadele" konulu seminer düzenlendi. Seminere konuşmacı olarak katılan TDP Polisi Yavuz Özdemir öğrencilere  "  eğer üniversiteden sonra polis olacaksanız kendinizi iyi bir şekilde donanımlı hale getirin. Çünkü Emniyet Teşkilatı eğitimli ve kaliteli insanlara ihtiyaç duyuyor " dedi.

 İl Emniyette görevli Narkotik Uzmanı Hıldırım, Üniversite gençlerine uyuşturucu ve benzeri maddelere hiç bulaşmamalarını söyledi. uyuşturucu gibi maddelerin arkadaş ortamlarında daha yaygın olarak kullanıldığını ifade eden Yıldırım, öğrencilere arkadaş çevrelerine dikkat etmeleri gerektiğini belirtti.
 Eğitim Fakültesi A Blok Konferans salonunda gerçekleşen Uyuşturucu İle Mücadele Seminerine Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr.  Firdevs Karahan, Öğretim Görevlileri, Fakülte Güvenlik Amiri Tamer Kebap ve bir çok sayıda öğrenci katıldı.