Hendek İnşaat Tadilat

Ülke genelinde büyük  elektrik kesintisi yaşanıyor.

Saat 10.36 da Birçok ilde olduğu gibi Sakarya genelinde elektrikler gitti. Kesinti nedeniyle pek çok fabrikada üretim durmuş durumda, Hastanelerdeki cihazlarda ve trafik lambalarında çalışmama durumları başladı. Bir çok şehirde metro,travmay, tren ve marmaray seferleri iptal oldu.

 Yetkililer yapmış olduğu açıklamada; bölgeye enerji veren otoyollarda( anahatlarda) sıkıntı olduğu saat 15:00 den önce enerji verilemeyeceği ve hatta arızanın giderilmesinin 19:00 a uzayabileceği ifade edildi. Düzce Kaynaşlı ana trafonun çöktüğü ayrıca iddia edildi.

BAKANLIKTAN ELEKTRİK KESİNTİSİ AÇIKLAMASI

Enerji Bakanlığı yetkilileri, elektrik kesintilerine ilişkin ’15 yıldır böyle bir şey yaşanmadı’ açıklamasında bulundular.
Yetkililer, “Otoyol olarak tabir edilen büyük hatlarda sıkıntı var. Kesintinin nedeni araştırılıyor. İlk izlenimler arızanın Ege bölgesi kaynaklı olabileceğini ortaya koyuyor. Arızanın giderilmesi için bütün olanaklar seferber edildi” dediler.

SEDAŞ’tan açıklama var. İşte O açıklama;
TEİAŞ İletim hatlarında yaşanan sorun nedeniyle bölgemizdeki Sakarya, Kocaeli, Bolu, Düzce İllerinde enerji kesintisi yaşanmaktadır.
Yaşanan enerji kesintilerinin SEDAŞ elektrik dağıtım hatlarıyla herhangi bir ilişkisi bulunmamaktadır.
Tüketicilerimize önemle duyurulur.

 TEİAŞ yetkilileri, elektrik nakil hatlarında saat 10.36’da yaşanan sorun nedeniyle birçok bölgede elektrik kesintisi meydana geldiğini bildirdi. Teknik inceleme başlatıldığını belirten yetkililer,sisteme en kısa sürede elektrik verilmesi için çalışıldığını kaydetti.

kaynak:medyatime