Hendek İnşaat Tadilat
Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik  Bölümü öğrencileri, Hendek Anadolu Lisesi öğrencilerinin sınava hazırlık dönemlerinde ihtiyaç duyabilecekleri çeşitli konular hakkında bir seminer gerçekleştirdi.

Topluma Hizmet uygulamaları dersi kapsamında PDR Bölümü öğrencileri Yard.Doç.Dr.Fatma Sapmaz önderliğinde ,Hendek Anadolu Lisesi öğrencilerine çeşitli konularda seminer verdiler.SAÜ Eğitim Fakültesi PDR Bölümü Öğrencileri Musa Yıldırım, Pınar Topcuoğlu, Ümit Bayın, Funda Başçiçek, Kübra Bayırlı, Duygu Nalbant ve Muhammed Fethi Şua çeşitli konular hakkında öğrencilere bilgiler vererek sınavlarda yaşanabilecek durumlar hakkında konuştular.

SAÜ Eğitim Fakültesi PDR Bölümü Öğrencilerinden Musa Yıldırım lise öğrencilerinin sınava hazırlık süreçlerinde yaşayabilecekleri muhtemel durumları canlandırdı, Pınar Topcuoğlu ve Ümit Bayın YGS-LYS Sınav Sistemi hakkında bilgilerini paylaştılar. Funda Başçiçek Ve Kübra Bayırlı Verimli Ders Çalışma konusunda öğrencilere pratik bilgiler verdiler,  Duygu Nalbant ve Muhammed Fethi Şua Sınav Kaygısı hakkında konuştular.

Seminerin sonunda mutlu ayrılan lise öğrencileri, bu tür programlarla bilinçlendirmenin hoş olduğunu dile getirdiler. Hendek Anadolu Lisesi Rehber Öğretmeni Nihan Çitemel’de verimli bir seminer olduğunu, üniversite öğrencilerine teşekkür ettiğini dile getirdi.