Hendek Vadi Emlak
SAÜ Hendek Eğitim Fakültesi öğrencileri, Van ve Ağrı’daki yoksul öğrenciler için yardım kampanyası başlattı. Öğretmen adayları, topladıkları yardımları PTT aracılığıyla Van ve Ağrı’ya gönderdi

 

Yardım kampanyası

SAÜ Hendek Eğitim Fakültesi Okulöncesi Öğretmenliği Bölümü 3. sınıf öğrencileri anlamlı bir yardım kampanyası gerçekleştirdi. Öğrenciler Hatice Türker, Burcu Közler, Burcu çelik, Betül Çakır ve Zahir Demir, Van ve Ağrı’da görev yapan öğretmenlerle irtibata geçerek bölgedeki yoksul öğrencilerin ihtiyaçları hakkında bilgi aldı. Öğretmen adayları daha sonra bu ihtiyaç sahibi öğrenciler için yardım kampanyası başlattı.

Zor şartlar altında

Hendek Eğitim Fakültesi öğrencileri, kampanya çerçevesinde topladıkları eğitim materyallerini PTT aracılığıyla Van ve Ağrı’ya göndererek ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitimine katkıda bulundu. Yrd. Doç. Dr. Ahmet Sakin koordinatörlüğünde yapılan yardım hakkında bilgi veren Hatice Türker, “Bu süreçte çok şey öğrendik. Meslektaşlarımız zor şartlar altında eğitim veriyor. Kendilerine biraz olsun katkıda bulunduysak ne mutlu bizlere” dedi.