Hendek İnşaat Tadilat

Programa Dekan Yardımcısı Alparslan Okur ve çok sayıda öğrenci katıldı. 

Saygı duruşu ve istiklal Marşının ardından Öğrenci Konseyi Başkanı Mesut Karayiğit günün mana ve önemini anlatan bir konuşma yaptı.

SAÜ Eğitim Fakültesi Öğrenci Konseyi Başkanı Mesut Karayiğit '' Türk ulusunu; bağımsızlığa kavuşturan, onu çağdaş uygarlığın ayrılmaz bir parçası gören ve çağdaş uygarlık düzeyine çıkaran, adı ve eserleri sonsuza kadar yaşayacak olan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 77. yılında saygıyla anıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk, savaşlardaki başarılarıyla büyük asker, yönetimiyle büyük bir devlet adamı; görüşlerindeki sağlamlık, doğruluk, geçerlilik, uluslar arası ilişkilerde güvenirlik, barış ve insan severlik değerleri ile de evrensel bir kişidir.
Aynı çağda yaşayan, gerek kendi milletleri, gerekse dünya için endişe ve korku kaynağı olan bazı liderler, bugün ya unutulmuş ya da kötü miraslarıyla anılır olmuştur. Atatürk ise, sevgi ve saygı uyandırarak, Türk milletini, çağ ile tanıştırmaya gayret edip varlığını teminat altına almaya yöneltmiştir. Bu vesile ile başta gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ve tüm şehitlerimizi rahmet, minnetle anıyorum" dedi.

Konuşmanın ardından gün boyu sinevizyon gösterimi yapıldı.