Egemen Mobilya işletme sahibi Engin Başkurt Mobilya İmalathanesinde Sokak kedileri ve Yavru sokak Köpekleri için Barınaklar yaptı.

Hava şartlarının soğuması ile birlikte sokak hayvanlarının soğuktan barınması için Engin Başkurt yaptığı Barınakları ilçenin belli bölgelerine bırakarak insanlık dersi verdi.

Daha önce İlçede sokak hayvanları için Belediyenin beslenme noktaları yapması yönünde yaptığımız habere İlçe esnafı Engin Başkurt duyarsız kalmayarak girişimde bulundu.

Başkurt sokak kedileri ve yavru sokak köpeklerinin Soğuk hava şartlarından korunmaları için yaptığı Barınakları personeli ile birlikte belirlediği noktalara götürerek dağıtım yaptı.

Başkurt barınakları bırakmasının ardından sokak kedilerinin Barınağa girdikleri gözlendi.

İnsanlık dersi veren Engin Başkurt “ Soğuk hava şartlarının geldiği bugünlerde sokaklarda perişan olacağını düşündüğümüz sokak kedilerimiz ve yavru köpeklerimiz için böyle bir çalışma gerçekleştirdik. Onların da can taşıdığı gerçeğini görmezlikten gelemezdik. Barınakları bıraktığımız noktalarda ki esnaf ve vatandaşlarımızın barınaklara sahip çıkması ve yiyecek konusunda duyarlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Bizde Haberhendek ailesi olarak insanlık dersi veren Engin Başkurt’a en kalbi duygularımızla sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz.