Türkiye Arıcılar Merkez Birliği’nin koordinesinde her yıl farklı bir il birliğine verilen kutlama etkinliği bu yıl Sakarya Arıcılar Birliği’ne verildi.
Sakarya Büyükşehir ile ortaklaşa gerçekleştirilecek etkinlik için hazırlıklar başladı.
Türkiye Arıcılar Birliği (TAB) Başkanı Ziya Şahin, 20 Mayıs’ta yapılacak olan Dünya Arı Günü etkinliği için, Sakarya Arı Üreticileri Birlik Başkanı Mustafa Ör ’den bilgi aldı.
Şahin, 20 Mayıs Dünya Arı Günü kutlamalarını bu yıl Sakarya’da gerçekleştireceğiz. Arıları korumanın önemine dikkat çekmek amacıyla bu etkinliği gerçekleştireceğiz dedi.

Sakarya Arı Üreticileri Birliği Başkanı Mustafa Ör etkinlikle ilgili bilgi verdi, Dünya Arı Günü, farkındalık yaratılması ve adımlar atılmasına vesile olunmasına yönelik bir gün, her yıl 20 Mayıs tarihinde kutlanan Dünya Arı Günü çeşitli etkinliklerle kutlayacağız.
Ör, arılar yeryüzündeki bitkilerin tozlaşmasını ve çoğalmasını sağlayan en önemli canlı varlıklardır. İnsanların temel gıdasının üretmesi nedeniyle arılar hayatın temel taşlarından biri.
Birleşmiş Milletler tarafından ilan edilen 20 Mayıs Arı Günü, Türkiye Arıcılar Merkez Birliği’nin koordinesinde ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa yapacağımız etkinliğin hazırlıklarına başladık.
Arı Günü etkinliğinde kurulacak olan stantlarda ise arı ailesi tanıtımı, arı sütü üretim standı, Bal hasat standı, propolis işleme standı, kozmetik standı, balmumu standı, uçucu yağ standı ve polen standından oluşacak dedi.