Hendek Vadi Emlak
Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Özafşar, Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr. Yüksel Salman ve Diyanet İşleri Strateji Başkanı Dr. Necdet Subaşı, Hendek Belediye Başkanı Ali İnci’nin misafiri oldular.

Özafşar, Salman ve Subaşı

Başkan İnci, misafirlerine yapılmakta olan Hendek Merkez Rasimpaşa Camii’ni, Uludere Rekreasyon çalışmasını, Bayraktepe Tesisleri’ni, Hendek Kültürevi’ni ve Hendek Şehitliği’ni gezdirdi. Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Özafşar, Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr. Yüksel Salman ve Strateji Başkanı Dr. Necdet Subaşı, Başkan İnci’ye yaptığı hizmetlerden dolayı tebrik ettiler. Özafşar, yapılan eserlerin Hendek’e manevi bir kimlik kazandırdığını belirterek Hendek’te yaşamaktan mutluluk duyacağını belirtti.

Türkiye’nin sayılı camilerinden

5000 kişilik ve Türkiye’nin en büyük kubbeli camilerinden biri olmaya aday olan Hendek Merkez Rasimpaşa Camii’nin inşaatı hakkında bilgi veren Başkan İnci, “37.5 metre kubbe genişliği ile içerisinde yer alan kapalı otoparkı, gasilhanesi, toplantı salonu, kütüphanesi ve sosyal alanları ile örnek olan 5000 kişilik camimiz vatandaşlarımızın katkılarıyla hızla yükseliyor. Camimiz tamamlandığında Türkiye’nin sayılı camilerinden biri olacak” dedi.