Hendek Vadi Emlak
Hendek Dikmen Köyünde 2/B arazileri ve ORKÖY ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.hendek Belediyesi 500 Hendek Hurması fidanı dağıttı.

Dikmen Köyünde gerçekleşen toplantıya Belediye Başkanı Ali İnci,AK Parti Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, Orman Bölge Müdürü Hasan Türkyılmaz, Orman Bölge Müdür Yardımcısı Yusuf Şahin, Hendek Orman İşletme Müdür Vekili  Sungur Mehmet Yeni, Sakarya Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Ör,Dikmen Köyü Muhtarı Cemal Aydın, Hendek Dikmen Kooperatif  Başkanı Seyit Kazın,  ve  Köy halkı katıldı.

Bilgilendirme toplantısı öncesi  Aksu Köyünde Büyükbaş Hayvan Gübresinden gaz üreterek Evinde ocak gazı ihtiyacını karşılayan İsmail Akyıldız  yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Dikmen Köyünde yapılan toplantıda vatandaşlara yapılan 2/B  Aazileri ,Orman Kadastro çalışmaları Yayla, Yaylak Kışlak konularında bilgiler verildi.

Orman Bölge Müdürü Hasan Türkyılmaz verdiği bilgilerin yanı sıra satışı yapılan 2/B parsellerinin Türkiye genelinde ilk satışı  gerçekleştirilen  Bölge Müdürlüğü olduklarını ve bunun mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Toplantıda Sakarya İli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Ör, Sakarya İli Arı Yetiştiricileri Birliğinden söz ederek yapılan çalışmaları anlattı. 2013 Yılı faaliyet programlarından söz etti. Bal Ormanları ile ilgili yapılan çalışmaları anlatan Ör, Orman Bölge Müdürü Hasan Türkyılmaz'a desteklerinden dolayı teşekkür ederek ,  verimli ormanlara bal ormanı yapmakta güçlük çektiklerini anlatarak destek istedi.

Arıcılık yapan  üyelerOrman Bölge Müdürü Hasan Türkyılmaz'dan Orköy Projesi ile ilgili arı istediler.

Orman Bölge Müdürü Hasan Türkyılmaz ise Arıcıların isteğine karşılık  30’ar adet arı verebileceklerini belirtti.

Dikmen Köyü halkı toplantıda verilen bilgilerden ötürü Orman Bölge Müdürü Türkyılmaz ve beraberindekilere çok teşekkür ederek yemek ikramında bulundular.

Toplantıda ayrıca Hendek Dikmen Köyü Muhtarı Cemal Aydın’ın belirttiği taleplerini; Dikmen yaylası 1915’de orman kadastrosu ile orman oldu. Yaklaşık 1000 dönüm açık alan var bu alanda yaptığımız 104. Yayla şenliğinde 2012 yılında bazı ev sahipleri mahkemelik oldu. Zirveye çıkan yolumuzda problem var. Eski ve çökmüş evlerimizi yeniden yapmak istiyoruz bu konularda yardım bekliyoruz diyerek dile getirmesinin ardından Bölge Müdürümüz talep ve soruları cevaplaması ile toplantı sona erdi.

Toplantı sonrası Hendek Belediyesi 500 adet Hendek Hurma Fidanı dağıttı.