Hendek Vadi Emlak
19 Mayıs Gençlik Spor Bayramı dolayısıyla, Sakarya’nın en yüksek noktası olan Dikmen Tepe (1722) zirvesine gençlik yürüyüşü düzenlendi.

Sakarya dağcılık topluluğu ile HAKUT (Hendek Arama Kurtarma Timi) tarafından düzenlenen gençlik gezisine Sakarya’dan 15, Hendek İlçesinden 10 ve Akyazı ilçesinden 5 Kişi olmak üzere toplam 30 kişilik grup katıldı.

Hendek Dikmen köyüne kadar otobüsle gelen topluluk dikmen köyünden yürüyüşe başladı.

Geleneksel hale getirdiklerini belirten Sakarya Dağcılar topluluğu Başkanı Kenan Hazar bu yıl 7.sini gerçekleştirdiklerini belirtti.

Gençlik gezisine HAKUT’dan Hendek itfaiye amiri Yakup Borozancı, Sakarya dağcılık il temsilcisi Hüseyin Kılıçaslan  ve  diğer  dağcılık ve HAKUT üyeleri katıldı.

Hendek Belediyesinin katkıda bulunduğunu belirten Sakarya dağcılık topluluğu başkanı Kenan HAZAR, Hendek Belediye Başkanı Ali İnci’ye vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür etti.

Hendek Dikmen Köyünde Başlayan Yürüyüş Dikmen Yaylasında verilen moladan sonra Dikmen Köyü Yayla zirve ardından Aksu Köyü Beşoluk Yaylasından sonra Dikmen köyünde sona erdi.

Yürüyüş yapan katılımcılar Hendek Dikmen Köyü Yaylasındaki görmüş Oldukları Manzaraya hayranlıklarını dile getirerek Dikmen Yaylasını tavsiye ettiler.